У Росії небезпідставно стурбовані призначенням Юраша послом у Ватикані, - експерт

У Росії небезпідставно стурбовані призначенням Юраша послом у Ватикані, - експерт - фото 1
У Росії стурбовані призначенням Андрія Юраша послом України у Ватикані і небезпідставно. У нього склалися дуже теплі стосунки з греко-католиками, так і з католиками римського обряду. Висловлюючись політологічною мовою, Юраш має фактично двопартійну підтримку.

Про це у себе на Фейсбуці написав Дмитро Горєвой.

За його словами, Юраш зможе змінити ситуацію, коли у релігійних питаннях про Україну говорять без України.

"Одним із пріоритетів державної політики Києва є формула «нічого про Україну без України». Про це згадують під час Мінського формату, але забувають при релігійних справах. Я просто впевнений, що посол Юраш, який був активним учасником процесу отримання автокефалії (як головний профільний чиновник), зможе донести цю позицію до Римської курії", - зазначив він.

"З погляду інтересів України немислиме повторення Гаванської зустрічі 2016 року. Просто тому, що Папа Римський не повинен обговорювати релігійні питання України із Московським Патріархом. У Києві вже є свій незалежний, визнаний голова Помісної Православної Церкви Митрополит Єпіфаній – ось із ним нехай Ватикан і обговорює православно-католицький діалог", - додав він.

"Папа Франциск, як і президент Зеленський на початку своєї каденції, каже про мир в Україні – про абстрактний мир, коли "просто перестали стріляти". Водночас, згідно з вченням Католицької Церкви, мир є плодом справедливості. І тут Київ може апелювати до концепції справедливого мир, за якого ліквідовано причини війни. У конкретному російсько-українському кейсі це означає, що мир можливий лише після деокупації Криму та Донбасу.

Або інший приклад. Папа, будучи прихильником лівих поглядів, виступає за рівність. Серед спільних слів є й конкретика – він проти права вето у Раді безпеки ООН, що дуже на руку Україні.

За два роки невдач у переговорах із Росією Зеленський сильно поправів. Та так, що призначає чиновника часів Порошенка, який має репутацію яструба української релігійної політики, до Ватикану. Умілий апаратник і справді знавець релігійної дипломатії, Андрій Юраш, без сумніву, здатний серйозно похитнути ватиканську Ostpolitik та послабити зачарованість Святим Престолом Москвою", - наголосив Дмитро Горєвой.