Created with Sketch.

У Росії суд відправив у колонію відразу чотирьох Свідків Єгови, в тому числі жінок

06.06.2021, 10:24

Промисловий райсуд Курська виніс 3 червня вирок п'ятьом Свідкам Єгови за їх віросповідання.

Андрію Андрєєву призначено покарання 4,5 років колонії, Андрію Ришкову - 3 роки, Артему Багратяну - 2,5 років колонії, його дружині, Алевтині - 2 роки колонії.

Їхньому одновірцю Олександру Воспітанюку призначено 2 роки умовно, повідомляє Портал "Credo.Press" з посиланням на джерело в середовищі російських Свідків Єгови. Рішення прийняла суддя Оксана Іванова.

Андрія Андрєєва визнали винним в організації діяльності екстремістської організації, інших - в участі у ній. Андрєєв, Ришков і Артем Багратян залишаються в СІЗО, а Алевтина Багратян, яка вже фактично відбула призначене їй покарання у СІЗО і під домашнім арештом, буде і далі чекати вступу вироку в силу вдома з браслетом стеження на нозі.

Вирок у силу не вступив і може бути оскаржений. Віруючі наполягають на свій повній невинуватості. У справі немає жодного потерпілого. Прокурор просив суд призначити їм ще більш суворе покарання: для Андрія Андрєєва - 7,5 років колонії, для Андрія Ришкова - 4,5 роки, для Алевтини Багратян - 4 роки, для Артема Багратян - 3,5 і стільки ж для Олександра Воспітанюка.

Артем Багратян страждає цукровим діабетом та іншими хронічними захворюваннями, його стан потребує стаціонарного лікування. У 2019 йому викликали "швидку допомогу" прямо під час одного із засідань суду. У курському СІЗО його стан погіршувався до критичного, але керівництво і медики ізолятора довгий час відмовляли йому в належному лікуванні та необхідній дієті, після чого він потрапив до лікарні. У Алевтини Багратян літня мати, яка потребує її допомоги.

Справа проти п'ятьох курських віруючих було порушено 12 вересня 2019 року і розслідувалася ФСБ протягом 11 місяців. 11 серпня 2020 ц.р. матеріали справи були передані на розгляд в Промисловий районний суд Курська. Справа слухалася близько 10 місяців.

В ході судових розглядів стало відомо, що якась А. Грисько, зображуючи інтерес до Біблії, вела запис розмов з Алевтиною і передавала інформацію співробітникам ФСБ. Кілька свідків у суді відмовилися від даних раніше свідчень, пояснивши це тим, що слідство чинило на них тиск, а в протоколах з'явилися відомості, яких вони не повідомляли. Також захист звертала увагу на фальсифікації в матеріалах справи.

Протягом всього судового розгляду сторона обвинувачення доводила, що всі підсудні сповідують релігію Свідків Єгови, а їхня віра в Бога є «продовженням діяльності екстремістської організації». Однак віруючі і самі не приховували свого віросповідання, при цьому жодна релігія в Росії не заборонена.

Як відомо, в квітні 2017 року Верховний суд РФ визнав екстремістськими і ліквідував 396 релігійних організацій Свідків Єгови в Росії, проте він не забороняв саму цю релігію, що суперечило б Конституції РФ.

Читайте також
Держава У Волинській облраді закликали правоохоронців провести профілактичну роботу зі священиками УПЦ МП
Вчора, 13:32
Держава У Каневі представники УПЦ МП не пустили до собору його нових управителів
Вчора, 12:47
Держава Мер Черкас закликав СБУ жорсткіше діяти стосовно Московської Церкви
06 червня, 15:13
Держава Єпископи Постійного Синоду УГКЦ зустрілися зі секретарем РНБО
06 червня, 17:31