У розпал війни "українські меценати" профінансували реставрацію собору у російській Вологді

У розпал війни "українські меценати" профінансували реставрацію собору у російській Вологді - фото 1
4 жовтня 2020 року з благословення Предстоятеля УПЦ МП Онуфрія Керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський та Броварський Антоній (Паканич) взяв участь в освяченні Свято-Воскресенського кафедрального собору міста Вологда.

Митрополит Антоній очолив освячення та Літургію у співслужінні священнослужителів РПЦ.

Згодом всі разом помолился за Україну, повідомляє сайт УПЦ МП.

Слід зазаначити, що храм, який освячував представник УПЦ МП і який входить у склад ансамблю Вологодського кремля, відновлювався за рахунок російських та українських муцентів.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія, не розголошуючи імен благодійників.

Видання також зазначає, що гроші на реставрацю меценати надали у 2016 році. Наступного року розпочалися роботи.

"Довгі 82 роки Вологда, Вологодська митрополія були позбавлені головного кафедрального собору. У 2016 році з ініціативи митрополита Вологодського і Кирилівського Ігнатія було прийнято рішення передати собор, де розташовувалася обласна картинна галерея, Церкві. Завдяки зусиллям кращих архітекторів та реставраторів, нашим російським і українським благодійникам, які внесли кошти на відновлення храму, а також сотням жертводавців з числа прихожан, роботи були завершені", - цитують в прес-службі губернатора Вологди.

У храмі будівельники усунули причину вологості, виконали гідроізоляцію, відновили покрівлю, горищні перекриття, другий ярус центральної частини, який був деформований через істотне відхилення від центральної осі. Відреставровано фасади, віконні прорізи, водостічну систему, головні вхідні двері, дерев'яний ганок з північного боку і покрівлю над північним притвором. Повністю оновлені приміщення другого поверху, завершуються роботи на першому. Об'єкт пристосовується під сучасні потреби.

Сума коштів, пожертвуваних меценатами на ремонтно-реставраційні та протиаварійні роботи, склала 90 млн. рублів.

Вологодський кафедральний собор включає в себе комплекс храмів - Софійський собор (XVI ст.) І Воскресенський собор (XVIII ст.), А також соборну дзвіницю.

У розпал війни 'українські меценати' профінансували реставрацію собору у російській Вологді - фото 59515
У розпал війни 'українські меценати' профінансували реставрацію собору у російській Вологді - фото 59516