Created with Sketch.

У РПЦ атомну бомбу назвали "чудовим винаходом", який потрібно освячувати

08.05.2020, 12:38

Глава патріаршої комісії у справах сім'ї РПЦ протоєрей Димитрій Смирнов назвав правильною практику освячення ядерної зброї Російською Православною Церквою.

Глава патріаршої комісії у справах сім'ї РПЦ протоєрей Димитрій Смирнов назвав правильною практику освячення ядерної зброї Російською Православною Церквою.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Ми освячуємо всі предмети, якими користується людина: і будинок, і навіть одяг, і автомобілі. А ядерна зброя - це взагалі такий чудовий винахід. Завдяки цій зброї Росія досі існує", - сказав священик в інтерв'ю газеті "Токіо сімбун".

Він стверджує, що відразу після Другої світової війни прем'єр-міністр Великобританії умовляв президента США скинути такі бомби, як для Хіросіми і Нагасакі, на 27 міст, найбільших в Росії, "щоб її не було взагалі". "А так як ми встигли зробити атомну бомбу, то вони тепер нічого не можуть зробити", - вважає отець Димитрій, який в 2001-2013 рр. очолював синодальний Відділ із взаємодії зі збройними силами.

Він зізнався, що, коли сам освячував зброю, відчував, що робить щось велике. "Ми хоч і освячуємо ядерну зброю, але ця зброя миру: ми, на відміну від Америки, ніколи його не використовуємо і не хочемо використовувати. Це знаряддя залякування тих, хто нас хоче знищити, про що вони зараз, особливо в XXI столітті, відкрито кажуть ", - заявив священик.

За його словами, на цю зброю йде багато грошей, і росіянам доводиться бідніше жити, "але зате ми живемо і будуємо державу, яку ми хочемо, а не таку, як вони хочуть нам".

"Ми просто вдячні Господу Богу, що він благословив наших вчених створити в дуже важких умовах ось цю чудову зброю, тому освячуємо (ракети - ред) як наших захисників", - сказав протоєрей.

На початку лютого Російська Православна Церква представила для публічного обговорення проект документу, де було запропоновано відмовитися від освячення деяких видів зброї, в тому числі ядерної. Збір відгуків на документ триватиме до 1 червня. Практично відразу в лоні РПЦ розгорнулася дискусія з цього питання. Так, перший заступник голови синодального Відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Олександр Щипков висловив незгоду з планами заборонити освячення окремих видів зброї.

"Зброя освячується для того, щоб воно служило справедливим і благородним цілям, те ж саме стосується і будь-якого вимушеного застосування сили. Предметом дискусії можуть бути цілі носіння і застосування зброї, а не саме його освячення (...) Вбиває не сама зброя, а люди , які використовують її, тому безглуздо оцінювати зброю за ступенем її "моральності", - написав Щипков.

 

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08