Сподіваються, що "голос РПЦ буде почутий – і залученість УГКЦ в політичний конфлікт і роздування кризи в Україні буде знижуватися".
Папа Римський Франциск наприкінці листопада заявив про бажання зустрітися з Патріархом Кирилом. "Ми з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом хочемо провести зустріч, обидва готуємося до неї. Ми рухаємося в цьому напрямку відповідально і з доброю волею, з намірами усунути всі перешкоди", – сказав він на борту літака, що летів зі Стамбула в Рим.
"Сама по собі тема зустрічі стоїть на порядку денному відносин двох Церков. Святіший Патріарх Кирил високо цінує зважену і дійсно християнську позицію Папи Франциска з різних проблем сучасного суспільства. І в цьому сенсі наші Церкви є стратегічними партнерами у справі свідчення світові про християнські цінності", – прокоментував диякон Олександр Волков ці слова Папи Римського.
За його словами, дві Церкви єдині в тривозі за долю християн Близького Сходу і погляд понтифіка на ситуацію в сучасній Україні багато в чому збігається з позицією РПЦ.
"Як уже не раз про це говорив з різних трибун Патріарх Кирил, єдине служіння, яке Церква повинна здійснювати в цьому конфлікті (в Україні), – миротворче, що виключає будь-які політичні уподобання. Але, на жаль, в цьому сенсі ми змушені констатувати, що позиція українських греко-католиків є перешкоджаючим фактором. Йдеться про підтримку однієї політичної сторони конфлікту та підтримку розкольників в Україні", – пояснив прес-секретар глави РПЦ.
Він висловив сподівання, що "голос РПЦ буде почутий – і залученість УГКЦ в політичний конфлікт і роздування кризи в Україні буде знижуватися". "У першу чергу, саме це створюватиме сприятливі умови для підтримки повноцінного діалогу між Російською Православною і Римо-Католицькою Церквами, в тому числі, і в зв'язку з темою можливої зустрічі Патріарха і Папи", – сказав співрозмовник агентства.
УГКЦ, як і інші конфесії України, представлені у Всеукраїнській раді Церков і релігійних організацій, підтримує українську сторону в прагненні звільнити територію країни від російських і проросійських озброєних груп, які взяли під свій контроль частину Донбасу. Московська Патріархія офіційно не підтримує в цьому конфлікті жодну із сторін, дистанціюючись навіть від проукраїнської позиції УПЦ (МП). У той же час Патріарх Кирил побічно виступає на стороні Президента Росії, заявляючи після анексії Криму та оприлюднення доказів причетності РФ до збройної підтримки сепаратистів Донбасу, що "від Росії не виходить ні військової небезпеки, ні інших небезпек", а після введення міжнародних санкцій, що "Росії ніколи не був страшний ворог зовнішній, ми завжди їх перемагали".