У РПЦ заявили, що християни Африки задоволені присутністю російських військових

У РПЦ заявили, що християни Африки задоволені присутністю російських військових - фото 1
Християни Африки із вдячністю приймають допомогу російських військових, розповів патріарший екзарх в Африці митрополит Леонід.

Про це повідомляє Інтерфакс.

"До нас уже звертаються люди з Малі, з ЦАР і кажуть, що дуже задоволені присутністю тих військових фахівців, які "захищають наші права та свободи". За їхніми словами, перекладаю – це небо та земля – що було раніше і що зараз. Люди звертаються до нас, дякують, кажуть, що ми нарешті можемо сповідувати християнство, не боячись за своє життя", - сказав єрарх у п'ятницю на прес-конференції у Москві.

Митрополит Леонід зазначив, що, розгортаючи свої адміністративні центри і зводячи храми в Африці, у Російській Церкві повинні "прекрасно усвідомлювати ту ступінь загрози, яка тяжітиме над усіма нами".

"Ми розуміємо, що однією молитвою ми там нічого не зробимо, хоча на Бога, природно, перш за все ми сподіваємося", - сказав він.

Нагадаємо, Митрополит Иларион Алфеєв вихвалявся, що в Африці люди виходять на вулиці з плакатами: "Дякуємо Путіну!"

Наприкінці 2021 року РПЦ, порушуючи православні канони, утворила свої єпархії на території Александрійського Патріархату.

Своє вторгнення Москва пояснила, що таким чином вона "захищає тих, хто не прийняв українського розколу".

Проти незаконних дій РПЦ виступив Синод Вселенського Патріархату, Предстоятель Кіпрської Православної Церкви, Предстоятель Албанської Православної Церкви, Митрополит ПЦУ Епіфаній, єрархи африканських країн.

Архиєпископ Афінський і Греції Єронім черговий раз підтвердив єдність зі Вселенським Патріархатом у визнанні Української Церкви.