Created with Sketch.

У Румунії проти єпископа, який закликав не вакцинуватись, порушили кримінальну справу

16.11.2021, 10:04

Румунія – "сестра" України у питанні важкої боротьби з коронавірусною хворобою. І там теж дуже сильний вплив мають антивакцинатори серед влади, Церкви та в соцмережах.

Про це повідомляє 24 канал.

Румунія показала один з найвищих показників смертності на душу населення у світі.
Нова хвиля коронавірусу Дельта почала знову розправляти свої крила над Європою. Здебільшого вона була небезпечна для невакцинованих.

І саме в цей час православний єпископ Амброз у південній Румунії, у місті Джурджу, звернувся до своєї пастви із закликом "не боятися ковіду та не бігти вакцинуватися".

"Я борюся кожен день, щоб людей вакцинувати, а потім приходить він і каже не робити щеплень", – обурюється Балота Гайналка, лікар, який керує місцевою клінікою.

За ці слова єпископу РумПЦ довелося відповідати перед законом. Тепер священнослужитель перебуває під кримінальним розслідуванням за поширення небезпечної дезінформації щодо вакцин.

Але його заклик, підтриманий у соцмережах, політиками та багатьма іншими, живе. І допомагає пояснити, чому у Румунії такий високий показник смертності на душу населення.

На початку листопада, в країні від COVID-19 щодоби помирало по 600 людей – майже так само, як в Україні.

Статистика країни – друга з кінця в ЄС (33,9% дорослих з двома дозами). Гірше лише у Болгарії – 22,7%.

"Це як на війні – кажуть румунські медики. – Ми заходимо в палату, але не знаємо, коли ми вийдемо".
Пацієнти потребують термінового лікування, але всі палати переповнені. Якби було зроблено більше щеплень, хвилю вдалося б спинити.

"Єдина причина, чому будь-хто опинився тут – вони не вакцинувалися", – заявила лікарка Анка Стрейну-Черчел з інфекційної лікарні Балс (Націнститут Балс).

У питанні вакцинації Румунія пішла шляхом сусідньої Італії – поставила на чолі кампанії військових. Армії, згідно з опитуваннями, в країні довіряють найбільше. На другому місці – Православна Церква, яка надсилає змішані сигнали.

Наприклад, Патріарх РумПЦ Даніель залишив рішення на розсуд самої пастви, але вона має "слухатися лікарів". Інші впливові клірики називали вакцину "роботою Диявола".

Православна Церква особливо важлива у боротьбі з пандемією, бо має великий вплив у віддалених районах країни. Там рівень вакцинації – наполовину менший, ніж міський. Наприклад, в Бухаресті 80% дорослих мають принаймні одну дозу.

Проте нині багато людей ставляться з величезною підозрою до того, що влада та медики кажуть їм робити. Особливо коли Інтернет заповнений "експертами", що виступають проти вакцинації від коронавірусу.

Починаючи з 2020 року, дезінформація щодо коронавірусу стала однією з головних тем в румунській мережі.

"Багато людей поширювали дикі конспірологічні теорії під підставними іменами на Facebook та в інших соцмережах", – розповіла Аліна Биргеоану, професорка комунікацій з Бухаресту та декан факультету комунікацій та PR у Національному Університеті політичних студій та державної адміністрації.

Вона також зазначила, що багато тематичних конспірологічних теорій спочатку з'являються у США.

"Останні дуже складно спростовувати, бо Румунія – дуже проамериканська країна", – пояснила вона.

Читайте також
Світові Папа Франциск: Я постійно думаю про мученицьку Україну
Сьогодні, 12:09
Світові Вражений тим, як швидко впав такий міцний режим, - Держсекретар Ватикану про події у Сирії
Сьогодні, 11:32
Світові На Росії у халяльних пельменях виявили свинину
Вчора, 10:37
Світові Кардинал Микола Бичок співслужив Літургію з Папою Франциском
16 листопада, 13:19