Created with Sketch.

У Румунії завершилася зустріч європейських єпископів східного обряду

21 вересня, 11:00

У Румунії 16–19 вересня 2024 року відбулася зустріч європейських єпископів східного обряду, зосереджена на темі стосунків між єпископами та священиками. Говорили також про виклики, пов’язані з війною в Україні. Наступна така зустріч відбудеться у Відні у вересні 2025 року.

Про це йдеться на сайті Vatican News.

«У цей час, коли Європа зблизька відчуває рани війни в Україні та інших частинах світу, сопричастя і солідарність залишаються центральними пунктами, які скеровують шлях віри різних Східних Католицьких Церков Європи. Ми підносимо свій голос на захист істини та справедливості і зобов’язуємося поширювати світло і надію, які носимо в наших серцях», — зазначається в підсумковому комюніке 25-ї Зустрічі католицьких єпископів східного обряду Європи, яка відбувалася в румунському місті Орадя під егідою Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE).

Зустріч зібрала 60 єпископів і священиків, які представляли Східні Католицькі Церкви, до яких приєдналися також єпископи латинського обряду Єпископської Конференції Румунії та Республіки Молдови. Від Української Греко-Католицької Церкви в зустрічі брали участь Блаженніший Святослав та єпископи УГКЦ з України та країн Європи.

Також у зустрічі взяли участь кардинал Клаудіо Гуджеротті, Префект Дикастерії для Східних Церков, архиєпископ Джамп’єро Ґлодер, Апостольський Нунцій в Румунії та Молдові, архиєпископ Ґінтарас Ґрушас, Голова Ради Єпископських Конференцій Європи.

Темами зустрічі, яка відбулася через 5 років після беатифікації румунських греко-католицьких єпископів, що загинули під час комуністичного режиму, були друга сесія Синоду про синодальність, війна, яка триває в Україні, та виклики, пов’язані з допомогою біженцям. Усе це також розглядалося крізь призму центральної теми, якою були взаємини між єпископом та священиками.

«Свідчення сопричастя між Пастирями є особливо важливим для подорожі віри та християнського життя наших Спільнот, а також для живого передавання Христового Євангелія в наш час, позначений війнами, поділами та протистояннями, а також зростаючою байдужістю чи поверховістю щодо християнської віри та пропозиції. У європейському контексті, позначеному серйозними політичними, соціальними, культурними та релігійними викликами, ми всі покликані зміцнювати єдність і солідарність між нашими Церквами, щоб переконливо давати сповнене любові та надії свідчення Євангелія та спасіння», — наголошується у підсумковій заяві, в якій підкреслено важливість того, щоб мати добрих священників.

У комюніке сказано, що братерство між єпископами та священиками є «служінням для всього людства», оскільки священики та єпископи покликані «допомагати вірним жити в сопричасті та служінні».

«Священниче братерство має бути автентичним і людяним: єпископи і священики повинні розвивати свою людяність, висловлюючи взаємну підтримку, довіру, співчуття і прощення», — закликають європейські єрархи східного обряду.

Читайте також
Світові У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп на різдвяному ярмарку
Сьогодні, 12:30
Світові Байден у січні поїде до Папи Римського
Вчора, 14:34
Світові Кадиров проводить тотальну ісламізацію Чечні
Вчора, 12:01
Світові Учасника “СВО”, який вбив батька прес-секретаря РПЦ, засудили на довічне
21 вересня, 15:49