У Ржищеві – церковний конфлікт

У Ржищеві – церковний конфлікт - фото 1
У Ржищеві Мар’янівської громади Луцького району зміну підпорядкування церкви підтримала більше як сотня місцевих. Але близько 20 людей, які були проти, просто не прийшли на збори до клубу. Увесь час вони були у церкві, бо боялися захоплення храму.

За повідомленням сайтк "Конкурент", справжня колотнеча розпочалася, коли після голосування громада рушила на богослужіння. Його провести не змогли, – йдеться у сюжеті 12 каналу.

На збори зібралися біля місцевого клубу. Десятки людей чекали, коли у їхньому храмі завершиться богослужіння, і тоді, вже разом зі священиком, вирішуватимуть долю церкви, що досі підпорядковувалася УПЦ МП. На службу, кажуть, не пішли, бо вже давно усі зв’язки із Російської Церквою треба розірвати.

«Я пішов до сповіді в українську церкву, пішов святити паску в українську церкву. У свою церкву не ходжу… Мій син пішов на фронт. Він зараз на передовій. І я не йду в церкву, бо я не можу йти проти сина», – каже місцевий мешканець Володимир Семенюк.

Тих, хто проти возз’єднання із Православною Церквою України, у цьому селі небагато. Однак вони, попри запрошення, на збори не з’явилися – боялися, що церкву захоплять, тож богослужіння, як не дивно, затягується.

«Вчора батюшку просив: прийдіть на першу годину. «Не знаю, може, запізнюся. Якщо то почекайте на мене». Але скільки чекати? Завжди служиться до 12-ї години, а сьогодні перша – і ще не закінчилась служба. Це робиться спеціально, щоб зірвати збори», – роздумує Володимир Семенюк.

Не чекаючи священика, люди починають ставити свої підписи. Тим часом до клубу із сусіднього села приїздить благочинний. Підписи зібрані – їх на цих паперах більше як сотня. Процедуру хочуть завершити у храмі богослужінням за мир і наших воїнів. Та розв'язувати питання переходу мирним шляхом не вдається – на порозі людей зустрічають священик і близько двох десятків прихожан, які покидати лоно «Московського Патріархату» в жодному разі не хочуть. Вони пояснюють.

«По тій причині, що в нас є 14 помісних церков. Православну церкву України визнає тільки 4. І це є розкольницька організація», – запевняє отець УПЦ МП Дмитро.

Попри те, що понад 120 жителів хочуть приєднатися до Православної Церкви України, інші 20 – ні за що церкву віддавати не хочуть.

«Протокол зборів завтра веземо в Луцьк реєструвати», – заявила мешканка Ржищева Інна Проць.

У Луцьку ж все минає без перешкод.

«Тепер нам владика дав документи, ми перейшли до Православної Церкви України, маємо всі папери, владика нас благословив і сказав йти до церкви і служити українською мовою, як ми хочемо», – розповів мешканець Ржищева Володимир Семенюк.

Однак ключі від храму – у старости села, який підтримує Московський Патріархат. Питанння богослужінь громади ПЦУ наразі не вирішене.