Created with Sketch.

У школах Києва саєнтологи використовують приховані методи навіювання своєї віри

30.01.2012, 14:09

Члени релігійної організації саєнтології пішли по школах Києва з лекціями про шкоду наркотиків під назвою "нарконон". Національний центр практичної психології при Міносвіти на прохання ТСН зробив експертизу лекції. І виявив у ній приховані методи навіювання.

Члени релігійної організації саєнтології пішли по школах Києва з лекціями про шкоду наркотиків під назвою "нарконон", йдеться в сюжеті ТСН. Ця церква популярна у США, але є забороненою в більшості європейських країн, а у Росії її взагалі визнали екстремістською.

Диск з відеолекцією про шкідливість наркотиків став причиною скандалу. В УПЦ (МП) запевняють, що це прихована зброя сектантів, мета яких – вербування і підготовка до подальшої експансії.

Самі діти кажуть, що їх ніхто не вербував, але про церкву саєнтології розповідали. Вони – учні одного з найпрестижніших у столиці ліцеїв. Тут навчаються онук екс-президента Віктора Ющенка, доньки Анатолія Кінаха – радника чинного президента і екс-міністра оборони Анатолія Гриценка.

Автора лекції Марину Грибанову журналісти ТСН зустріли просто на виході зі школи. Те, що лекція є прихованою проповіддю, –заперечує. Як і будь-яку причетність до церкви саєнтології.

Однак, як з’ясували журналісти ТСН, Марина Грибанова – керівник одного із осередків саєнтології, що знаходиться у 200 метрах від Києво-Печерської лаври.

"Загроза в тому, що саєнтологія повністю пригнічує свідомість і волю людини. Як і будь-яка тоталітраная секта, але саєнтологія робить це в найвищому ступені. Людина повністю перетворюється в раба цієї організації", – пояснює президент Російської асоціації центрів вивчення релігії і сект.

Саме такі психологічні прийоми закладені і в диску, який демонструють школярам, вважають психологи.

"Є конкретні реальні випадки, коли після цих лекцій "нарконон" діти потрапляли в реальну секту "Саєнтологія", – каже психолог Світлана Бабарика.

Національний центр практичної психології при Міносвіти на прохання ТСН зробив експертизу лекції. І виявив у ній приховані методи навіювання.

"Це означає привернення прихильності, формування прихильності до певної особи або до певних ідей, які ця особа виголошує. Крім того, там присутня теорія емоцій Хаббарда. Вона не входить до кола наукової психології", – роз'яснює доктор психологічних наук, співробіник Центру Віталій Панок.

Остаточне рішення комісії – не використовувати лекцію в освіті. А от директор ліцею щиро розповідає, що навіть самі запросили Марину з лекцією. Вона прочитала її для 8 класу. Послухати Грибанову приходили і вчителі.

У Держкомрелігії приголомшені. Там двічі відмовили релігійній організації саєнтології в реєстрації в Україні. А лекцію "нарконон" категорично заборонили.

Виявилось, що цій релігійній організації вдалося зареєструвати свою діяльність через чорний хід – у вигляді громадського об'єднання. За офіційними даними самої організації, в Україні їхні осередки вже існують у всіх великих містах. Це понад 50 тисяч членів.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46