Духовне управління мусульман Криму виступило з різкою критикою обрання у Києві муфтія півострова.
"Тільки народ на своїй Батьківщині має право вирішувати, кому бути муфтієм, а кому ні. Духовне управління мусульман Криму вважає" обрання "в Києві" муфтія Криму "абсурдом і розглядає це як чергову провокацію проти законного муфтія хаджі Еміралі Аблаєва, проти муфтіяту Криму і кримських мусульман ", - йдеться в заяві муфтіяту, повідомляє Інтерфакс-релігія.
"Це безсовісна гра з релігійними почуттями кримсько-татарського народу. Духовне управління мусульман Криму просить співвітчизників не піддаватися на подібного роду провокації, шанувати свої духовні традиції, жити і творити в світі і добросусідство у себе на Батьківщині", - сказано в документі.
Його автори нагадали, що муфтій регіону обирається на Курултаї мусульман Криму, який збирається раз в п'ять років. Всі важливі питання, що стосуються кримських мусульман, діяльності муфтіяту і самого муфтія розглядає Вища рада ДУМ Криму.
Нагадаємо, днями у Києві пройшов з'їзд делегатів кримськотатарських мусульманських організацій, у ході якого на материковій Україні було створено Духовне управління мусульман Криму.
На з'їзді були присутні 40 представників з 14 різних кримськотатарських мусульманських організацій України (Херсонська область, Київ, Львів, Вінниця), а також представники Меджлісу і Курултаю кримськотатарського народу.
Ключовим стало питання створення єдиного мусульманського центру - Муфтіяту. Дану ідею підтримали одноголосно, ніхто не утримався, ніхто не висловився проти. Передбачається, що створена організація сприятиме об'єднанню та взаємодії всіх кримськотатарських мусульман на материковій Україні.
Муфтієм обрали Айдера Рустамова. За його кандидатуру проголосували 38 делегатів з'їзду мусульманських організацій. Айдер бей представлятиме мусульман Криму, кримських татар, які вимушено залишили захоплений Крим.
Також була створена Рада Улемів - вищі релігійні збори - координаційний і контролюючий орган Муфтіяту. До Ради увійшли 11 осіб: 9 осіб - люди, які мають мусульманську релігійну освіту. Крім того, до Ради увійдуть ще 2 людини - з числа членів Меджлісу або ветеранів кримськотатарського національного руху.
Головою Ради обрано Сулеймана Хайрулаева.
Як відомо, Духовне управління мусульман Криму, розташоване в Сімферополі, після анексії півострова опинилося під контролем окупаційної влади і ФСБ РФ. А муфтій Еміралі Аблаєв був виключений зі складу Меджлісу кримськотатарського народу.