Created with Sketch.

У Сирії церкви об’єдналися, щоб надати притулок постраждалим від землетрусу

14.02.2023, 09:40

Монастирі та церкви всіх конфесій − маронітські, православні, католицькі, греко-католицькі та багато інших − відчиняють свої двері для потерпілих від землетрусу.

Землетрус стався о 4 ранку 6 лютого. Ті, хто встиг покинути свої домівки, опинилися вночі на морозі без теплого одягу і взуття.

Зараз волонтери та церковні працівники намагаються зібрати їжу, ковдри та гігієнічні набори. Партнери Центрів Надії «Відкриті двері» роздають допомогу в семи місцях в Алеппо і Латакії, причому тільки в одній церкві понад тисячу людей.

Церковні лідери підкреслюють, що вони раді допомогти всім, незалежно від віри, національності чи політичних поглядів.

«Це важка гуманітарна ситуація, − сказав журналістам халдейський католицький архиєпископ Антуан Одо. У його резиденції проживає близько 50 осіб, включаючи літніх людей і крихітних немовлят. Інші знайшли притулок у маронітському соборі Святого Іллі, 1600 − у грецькому православному єпископаті і понад 2000 − у францисканському монастирі в Алеппо.

«Немає електрики, немає опалення, зима дуже сувора, холодно. Дуже багато знедолених», − розповідає архиєпископ Аудо.

Центри надії «Відкриті двері» на сьогодні охоплюють близько 5400 осіб. Вони роздають дворазове харчування, забезпечують ковдрими та місцем для відпочинку. Волонтери та священнослужителі надають постраждалим духовно-психологічну підримку.

Сирія має величезне значення для християнства. Але, коли у 2013 році ІДІЛ почав атакувати і захоплювати міста, почалося масове переміщення християн, - розповів архиєпископ Аудо.

Скрізь, де ІДІЛ захоплював населені пункти, християнам наказували навертатися, платити релігійний податок, або ж їм загрожувала смерть. Сотні християн, в тому числі єпископи Грецької та Сирійської Православної Церкви, були викрадені.

Ібрагім Наджар, християнський громадський працівник проекту «Центри надії», каже, що відчуття невпевненості та ізоляції у християн зростає. − Окрім переслідування, тепер християни зіткнулися ще й із стихією. Вони навіть не можуть почуватися в безпеці у власних будинках, які легко може зруйнувати стихійне лихо.

Пастори та церковні працівники моляться за те, щоб крихітна християнська громада Сирії змогла перейти всі ці труднощі.

«Наша мета − зміцнити те, що залишилося. Ми повинні допомагати християнам, не тільки надаючи допомогу тепер, але й думати про довгострокову перспективу, − каже Ібрагім Наджар.

Додамо, 6 лютого серія сильних землетрусів вразила південь Туреччини та північ Сирії, а потім відбулися сотні подальших поштовхів. Команди рятувальників досі шукають тих, хто вижив.

Кількість загиблих у Туреччині та Сирії після землетрусу, сягнула щонайменше 34 179 осіб.

Згідно з даними SAKOM, кількість загиблих у Туреччині сягнула 29 605 осіб.

Підтверджена кількість загиблих в Сирії становить 4 574 людини.

Читайте також
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08
Світові Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»
14 лютого, 16:53
Світові Бессарабська митрополія Румунської Православної Церкви та МВС Молдови домовились про співпрацю
14 лютого, 16:14