У Слов’янську двічі пограбували будинок відомого військового капелана. Поліція бездіє

У Слов’янську двічі пограбували будинок відомого військового капелана. Поліція бездіє - фото 1
У Слов’янську на Донеччині відбувається якась незрозуміла історія з пограбуванням дому капелана та волонтера Олега Ткаченка. Історія тягнеться вже десять місяців від першого пограбування і вже минуло півтора тижня відтоді, як його пограбували вдруге. Однак поліція поводитися досить дивно.

Про це повідомляє видання Патріоти Донбасу.

Правоохоронці навіть не оглянули відео з камер спостереження і не долучили до справи докази, які є у потерпілих.

Олег - пастор однієї з Євангельських Церков був військовим капеланом у 92 бригаді, батальйоні «Айдар». Зараз, як волонтер, він служить при усіх підрозділах, які розташовані у Мар’їнці, що поруч з окупованим Донецьком. Тут створено центр, до якого приходять усі бажаючі, при цьому до Олега приходять військовослужбовці, які належать до різних конфесій.

У Слов’янську двічі пограбували будинок відомого військового капелана. Поліція бездіє - фото 60264

 

«Ми разом молимося і з мусульманами. Кожен служить. Вони присутні на наших молитвах. І це нікого не вводить в якийсь ступор або непорозуміння. Наше завдання слугувати людям та поповнити їх духовні потреби. Допомогти їм зберегтися як людині, це і є пріоритет», - каже пастор.

Перший раз його будинок пограбували у січні цього року. Сам Олег з Донецька. Переїхав ще до війни, тож і будинок був придбаний ще у 2012 році. Його майже добудували, але війна не дала змоги привести його повністю до ладу, щоб там повноцінно мешкати – багато сил та грошей йшло на допомогу армії, людям, які живуть у сірій та червоній зоні. Особливо у 2014-2016 роках.

Злодії винесли майна з будинку приблизно на 250 тис. гривень. Проте поліція, як виявилося, нічого не зробила, щоб знайти крадіїв.

«Цього разу, у ніч на неділю, 11 жовтня, з будинку було вкрадено двоє броньованих дверей, дуже якісних. Ціна одних таких дверей – приблизно 1 тис. американських доларів», — каже Олег.

Йому зателефонували сусіди. Олег перебував у Мар’їнці і повідомив свою доньку Ксенію про те, що сталося чергова крадіжка…

За словами дівчини, на перше повідомлення про крадіжку у січні приїхав екіпаж патрульної поліції. Вони походили, подивилися, потім заявили, що у них закінчується зміна і… поїхали. Вона викликала другий наряд поліції, який вже викликав слідчу групу.

«Потім вони поїхали за собакою. Півтори години ми чекали собаку. Я викликала їх о 7 годині, а собаку привезли десь о 10:00. Собаку привезли без кінолога. А як собака буде слухатися їх? Він (собака) на нього (поліціянта) дивиться і типа питає: ти що дурень?».

Слідчий залишив свій номер телефон і сказав, щоб у разі необхідності до нього телефонували. Протягом 10 місяців до поліцейського телефонували разів п’ять. Власники дому раз на тиждень з’являлися у домі і бачили, що там хтось був.

«Він мені: так-так, скиньте, напишіть. А потім, з’ясувалося, що він взагалі не слідчий».

«У минулу суботу, 10 жовтня, невідомі залізли у дім і зрізали двоє дверей. Був викликаний наряд поліції. Правоохоронці просто порадили продати дім, бо вважали, що нічого тут не можуть зробити», – розповідає донька Олега.

У трьох місцях встановлені у сусідів відеокамери, але поліція досі не взяла записи з цих камер.

Наступного дня знову зателефонував сусід і сказав, що у домі знову хтось перебуває. Донька Олега телефонує співробітнику поліції, який останній раз був на виклику, і той обіцяє приїхати. У цей час машина, де знаходяться можливі злодії, стоїть біля будинку і за нею спостерігає сусід. Потім приїжджає сама дівчина на таксі та очікує, коли ж з’явиться поліція.

Сусід вмикає ліхтар, невідомі лякаються, сідають до машини й починають їхати. Донька Олега фіксує номер і знімає авто на камеру мобільного телефону. Таксист, який підвозив власницю будинку і стоїть поодаль, вмикає світло щоб освітити авто, яке тікає. Зловмисники зупиняються і майже нападають на таксиста. Дівчина знову телефонує до правоохороця, який обіцяв приїхати. Він не бере трубку...

У поліції розповіли, що займаються цією справою і вже є деякі напрацювання. А тепер, після звернення ЗМІ, сказали, що активізують розслідування. Поліції був наданий контакт Олега Ткаченка. Йому один раз зателефонували, обіцяли, що все зроблять… Але після цього ніхто навіть не викликав Ксенію до поліції , щоб долучити до справи відео, яка вона зняла.

Олег каже, що напевно буде звертатися до прокуратури й взагалі з’ясовувати, чи зареєстрована кримінальна справа.