Лауреатів визначали у 7 номінаціях.
Команда однодумців із громадської організації «Оберіг людства» запровадила нову національну премію, що була покликана відзначити тих українців, які своїми досягненнями формують позитивний імідж нашої країни у світі.
Коли ж у лютому почався повномасштабний напад Росії на Україну конкурс на здобуття Національної премії «Скарб нації — 2022» набув нового значення. Стало зрозуміло, як важливо підтримувати тих, хто захищає та самовіддано працює на розвиток нашої країни. Про це інформує "Вечірній Київ".
«В цей важкий для країни час ми щасливі мати змогу працювати на культурному фронті та підтримувати наших синів і дочок у непростій боротьбі за право бути українською нацією. Ми віримо, єдність наших людей, наших скарбів нації заради єдиної мети творить сьогодні нову історію нашої держави!», — наголосила голова правління ГО «Оберіг людства» Тетяна Забавська.
Так вирішили визначити лауреатів у 7 номінаціях: військова справа, соціальна сфера, політика, медицина, наука, культура та спорт. Протягом 7 місяців тривало голосування через соціальні мережі проєкту та її партнерів. У ньому взяли участь понад 8 тисяч учасників.
Вечір нагородження лауреатів влаштували у знаковому для українців місці — Софії Київській.
Найкращий студент світу і винахідник Ігор Клименко став лауреатом номінації «Наука». Він наголосив, що і далі працює над винаходами, які будуть корисні нашим військовим. Сказав, що дуже важливо боротися на всіх фронтах, щоб показати всьому світу незламність українців, які готові на все, щоб перемогти у цій війні і допомогти Україні розквітнути.
Також були присуджені нагороди у таких номінаціях.
Культура: живописець і народний художник України Іван Марчук, народна артистка України Ніна Матвієнко, композитор та піаніст-віртуоз Євген Хмара, народна майстриня Ольга Угнівенко, амбасадорка української культури Софія Безверха.
Соціальна сфера: благодійний фонд «Твоя Опора» на чолі з Валерією Татарчук, засновниця БФ «Я майбутнє України» та міжнародного центру «Місто Добра» Марта Левченко, голова «Координаційного штабу волонтерів» Кузняк Олександр.
Політика: громадський і політичний діяч Микола Кулеба.
Медицина: командир добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич, директор Фонду соціального захисту інвалідів Ернест Скібінський.
Спорт: Національний паралімпійський комітет України на чолі з Валерієм Сушкевичем.
А от лауреатів у військової сфери оголошували під оплески. Ними стали військова Марія Петрова-Мацюк та родина Гладеньких. Історія цієї сім’ї дивовижна. Це 5 поколінь, що боролися за волю України. Прадід Василя Гладенького був у лавах Української Галицької армії, дід в УПА, батьки вислані у Казахстан, а тепер пан Василь Гладенький і його двоє синів воюють за волю України все з тим ж окупантом! Військові не змогли бути присутніми на церемонії, проте записали тепле привітання.
Орденами, спеціальними нагородами за вагомий внесок в розбудову України, її розвиток та захист суверенітету, були також відзначені: провідний фахівець в галузі архітектури, реставрації, будівництва, практик пам’яткоохоронної та музейної справи Неля Куковальська, правозахисниця та волонтерка з передової Наталя Ульянова, голова правління «Спілка жінок України та Посол Миру Леокадія Герасименко, заслужений діяч мистецтв України та директор-розпорядник Національного хору Верьовки Ігор Курилів, громадська діячка, що очолює напрям психологічної реабілітації, Ірина Тарасова, лікар-хірург Ростислав Валіхновський та заступниця голови Ukrainian National Women’s League of America Валентина Табака.
Неля Куковальська пригадала, яка тривога огорнула, коли у січні із бані Софії Київської впав хрест — це був дуже поганий передвісник. Але зараз хрест на місці, Софія стоїть. Так і Україна вистоїть завдяки своїм героїчним та жертовним дочкам і синам.