У Софії Київській презентували англомовну «Історію України-Руси» Грушевського

22 лютого, 12:00
Культура
У Софії Київській презентували англомовну «Історію України-Руси» Грушевського - фото 1
У Софії Київській 21 лютого презентували англомовний десятитомник «Історії України-Руси» Михайла Грушевського.

Як передає Укрінформ, про це дружина Президента Олена Зеленська написала у Фейсбуці.

«Десятитомну «Історію України-Руси» Михайло Грушевський писав 38 років. І це не лише праця його життя – це перша академічна історія України як окремої держави, що веде початок від Київської Русі. Для, нас сучасних українців, – ніби звичний факт. Але в часи, коли починав роботу Грушевський, доба Київської Русі була давно «монополізована» Російською імперією як початок власної державності. Отже, Михайло Грушевський кардинально змінив імперський фокус, відкривши історію цілого народу світу і йому самому», - зазначила Зеленська.

За її словами, сьогодні, коли Росія вкотре намагається переписати історію й викреслити з неї Україну, праця професора Грушевського – знову на захисті фактів та історичної правди.

«Дуже тішуся, що десять комплектів «Історії» англійською мовою тепер поповнять «Українські книжкові полички» – проєкт із поширення української літератури, який ми розвиваємо в бібліотеках усього світу і який налічує вже понад 190 поличок у 46 країнах», - зауважила Зеленська.

Якісний сучасний переклад десятитомника англійською здійснив Центр досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти.

У Софії Київській презентували англомовну «Історію України-Руси» Грушевського - фото 130108

В заході взяли участь і знані сучасні історики України, США, Канади: Ярослав Грицак, Сергій Плохій, Франк Сисин.

«Кожен із них у своїх роботах продовжує справу Грушевського – досліджує та розкриває світові українську історію. Бо, як казав Михайло Грушевський: «Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою», - наголосила Зеленська.