Захід відбувся в межах спільного мистецького проєкту камерного хору «Київ» та культурного центру «Дом Майстер Клас», присвяченого видатним українським композиторам сучасності.
1 лютого 2024 року у Софійському соборі відбувся «Духовний концерт» Муніципального академічного камерного хору «Київ» під керівництвом відомого диригента Миколи Гобдича. Він також є автором ідеї цього музичного проєкту, присвяченому творчості легендарного Мирослава Скорика.
«Загадковий за життя, а після смерті цей композитор став ще таємничішим. У 9-річному віці усю родину більшовистський режим виселив до сибірських таборів на довгих 8 років, аж до смерті Сталіна. У 17 років Мирослав Скорик поступив у Львівську консерваторію по класу композиції до Людкевича, а ще через 9 років закінчив аспірантуру в Москві у Кабалевського. Відразу ж (1965) — пише „Гуцульський триптих“, згодом „Карпатський концерт“ (1972), які залишаються знаковими й по сьогодні», — зазначив Микола Гобдич.
За його словами, естетику «нової фольклорної хвилі» Мирослав Васильович майстерно поєднував з джазом, естрадою та іншими музичними жанрами: оперним, камерно-інструментальним тощо. Однак, його хорова спадщина є досі куди менш відомою, ніж інструментальні твори, які принесли композиторові широке визнання.
«Варто зазначити, що до хорового жанру Скорик приходив обережно, боязко. У переліку є „Духовний концерт“ (1998), Літургія (2005), Псалми (2003), цикл мініатюр „Пори року“ та одна колядка. Рідко виконувані твори (як правило прем’єрні), не здобули популярності, як, приміром, оркестрова музика», — зауважує Микола Гобдич.
Диригент наголосив, що до 85-річниці від дня народження видатного композитора, Камерний хор «Київ» вирішив здійснити заповітне бажання композитора, який свого часу надзвичайно хотів почути світ «Духовний Концерт».
На концерті у Софійському соборі шанувальники музики мали нагоду насолодитися маловідомими сторінками творчості видатного українського генія.