Created with Sketch.

У Софії Київській триває рідзвяна виставка унікальних артефактів

04 січня, 13:17

Відвідувачі зможуть дізнатися більше про зимові свята, ознайомившись із шедеврами українського іконопису та західноєвропейської гравюри XVII–XIX століть, а також про історію тисячолітнього Софійського собору крізь призму музики.

До зимових свят Національний заповідник «Софія Київська» разом із Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» представили спільний міжмузейний виставковий проєкт — «Собор Божественних пісень», що став одним із ключових культурних подій різдвяно-новорічних свят. Про це інформує Вечірній Київ.

На відвідувачів чекає:

- Знайомство з унікальними артефактами: ви зможете побачити і «почути» старовинні нотні рукописи з архіву Софійського монастиря XVIII ст., а також оглянути віднайдені у підземеллях собору реліквії.

- Зустріч із легендами: на виставці представлені експонати, пов’язані зі знаковими постатями, які були дотичні до музичного виміру історії Софійського собору доби бароко — Григорієм Сковородою та Артемієм Веделем.

- Історії та загадки: експозиція розкриває таємницю «Софійської колядки» XVII століття, а також знайомить гостей зі звучанням головної ікони Софійського собору — храмового образу «Софія-Премудрість Божа» в іконостасі, на якому не тільки написано музичний інструмент, а й «закодовано» цілком конкретну пісню.

В експозиції представлені шедеври українського іконопису, західноєвропейської гравюри XVII–XIX століть, унікальні реліквії, старовинні рукописи, експонати, пов’язані зі знаковими постатями — Григорієм Сковородою та Артемієм Веделем, котрі були дотичні до музичних граней історії Софійського собору доби бароко.

Виставка розкриває таємницю «Софійської колядки» XVII століття, знайомить зі звучанням головної ікони Софійського собору — храмового образу «Софія-Премудрість Божа» в іконостасі.

«Ця виставка — результат співпраці між двома знаковими установами, що надзвичайно важливо в умовах війни, бо такі проєкти промовисто підкреслюють значення наших національних святинь, — сказав генеральний директор Національного заповідника „Києво-Печерська лавра“ Максим Остапенко. — Вони демонструють наскільки потужна українська ідентичність, і попри намагання ворога позбавити нас історичної пам’яті, ми не тільки її зберігаємо, а й популяризуємо!».

«Сьогодні виставка присвячена унікальній темі, близькій для Софії і нетривіальній у музейному просторі, — зазначила у вітальному слові на відкритті виставки генеральна директорка Національного заповідника „Софія Київська“ Неля Куковальська. — Цікава вона тим, що ми згадуємо імена видатних особистостей в історії України, бачимо артефакти, гравюри, ікони, які люб’язно надали наші колеги з Києво-Печерської лаври. І це не випадково, бо реалізується спільний проєкт двох заповідників, що внесені під одним номером до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО».

Виставка триватиме до 31 березня 2025 року.

Де: Софійський собор, II поверх, північні виставкові зали
Вхід: за квитком у Софійський собор: 150 грн, пільговий 75 грн (школярі, студенти, пенсіонери)

Читайте також
Культура У МКСК обговорили механізми притягнення РФ до відповідальності за злочини проти культурної спадщини
04 січня, 12:30
Культура 1255 пам'яток української культурної спадщини постраждали через агресію Росії
04 січня, 11:20
Культура В Україні через бойові дії пошкоджено та зруйновано щонайменше 613 культових будівель
04 січня, 10:20
Культура Археологи пропонують створити чіткий перелік цінностей, які в різні роки було вивезено з України до РФ
04 січня, 13:52