У Сокальсько-Жовківській єпархії УГКЦ новий герб

24.11.2011, 14:40
У Сокальсько-Жовківській єпархії УГКЦ новий герб - фото 1
Сокальсько-Жовківська єпархія вводить у застосування новий герб.

Сокальсько-Жовківська єпархія вводить у застосування новий герб. Попередній буде представляти єпископа Михаїла Колтуна, а новий стане символом усієї єпархії. Рішення створити герб випливає із постанови 38 сесії Синоду Єпископів від 3-4 березня 2008 р., «про опрацювання і застосування геральдики єпархій УГКЦ», - повідомляє офіційний сайт єпархії.

У гербі Сокальсько-Жовківської єпархії вміщена традиційна християнська символіка притаманна кафедральному і прокафедральному храмах (ключі, меч, сокира), властива архиєрейському служінню (хрест, мітра, жезл) та географічній місцевості (розточчя рік). Архистратиг Михаїл символізує дату проголошення єпархії.

ГербСокальсько-Жовківська єпархія обіймає 7 адміністративних одиниць Львівської області: Сокальський р-н; м. Червоноград з окремим адміністративним статусом; Жовківський р-н; Кам’янко-Бузький р-н; Радехівський р-н; Бродівський р-н; Бузький р-н, і розташовані на території розточчя ріки, які розтікаються на південь і північ України. Визначаючи це, в нижній частині герба зображено 7 витікаючих рік, які означають біблійну повноту життя. При цьому зображення розтоків рік, які вливаються у життя Сокальсько-Жовківської єпархії, виражені у формі букви «М».

Цей символ несе Марійний зміст, оскільки в кафедральному храмі є копія Чудотворної ікони Матері Божої Сокальської, в Червонограді є Чудотворна ікона Матері Божої Кристинопільської, а на Жовківщині у Крехові є Чудотворна ікона Матері Божої Верхратської. Їхня присутність і, витікаюча з цього, духовність у вигляді букви «М», входить у духовне життя єпархії. Вище на гербі зображено 7 колосків і 7 виноградин, що означає 7 адміністративних одиниць єпархії і підкреслює повноту Євхаристійного життя єпархії.

По середині герба постать Архистратига Михаїла, який вказує, що Сокальсько-Жовківська єпархія була проголошена 21 листопада, саме на празник Собор Архистратига Михаїла в храмі святого священномученика Йосафата у м. Жовква.

Верхня частина герба, а саме, ключі і меч означають, що кафедральним храмом Сокальсько-Жовківської єпархії є храм святих первоверховних Апостолів Петра і Павла в м. Сокалі. Сокира – означає храм святого священномученика Йосафата, який є прокатедральним, і при цьому храмі є Управління Сокальсько-Жовківської єпархії.

Завершують герб єпископські символи – хрест, жезл і мітра, як головні атрибути єпископського правління в єпархії.

Девізна стрічка, яка підсумовує весь зміст герба, вказує на три ключові слова богословських чеснот: Віри, Надії та Любові.