У США помер відомий український доктор і меценат Юрій Сас-Подлуський

Юрій Сас-Подлуський помер у віці 97 років - фото 1
У США у віці 97 років помер легендарний український лікар-радіолог і меценат Юрій Сас-Подлуський.

Джерело: УНІАН

Про це у Facebook повідомив журналіст і дослідник історії Вахтанг Кіпіані.

 

"У Чикаго помер Юрій Сас-Подлуський-лікар і меценат, який викупив на європейських аукціонах десятки безцінних речей, зокрема - реліквії митрополита Андрея Шептицького, і передав на зберігання в музей", - написав Кіпіані.

Юрій Сас-Подлуський - доктор медицини, меценат Українського Національного музею в Чикаго, почесний президент Американського нумізматичного товариства.

Доктор Юрій Сас-Подлуський першим в 60-х роках минулого століття для американського журналу "The Medal Collector" написав про найважливіші події епохи визвольної боротьби за незалежність. Завдяки йому в журналі було засновано розділ "Нагороди України".

За меценатську діяльність Сас-Подлуський нагороджений грамотою від Блаженнішого Святослава (Шевчука), глави Української Греко-Католицької Церкви.

У 2013 році Юрій Сас-Подлуський подарував музею рояль, що належав його двоюрідній сестрі - видатній піаністці ХХ століття, львів'янці Любці Колессі, яка отримала блискучу музичну освіту у Віденській академії музики, розпочавши концертну діяльність у п'ятнадцятирічному віці.