Created with Sketch.

У столиці відкрилась благодійна виставка сучасного іконопису

18.01.2015, 14:05

В Центрі української культури та мистецтва м. Києва 16 січня відбулось урочисте відкриття виставки відомої сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» з м. Миколаєва із символічною назвою «Ось нове все творю». На ній представлено близько 50-ти робіт, виконаних різноманітними техніками.

У Центрі української культури та мистецтва м. Києва 16 січня відбулось урочисте відкриття виставки відомої сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» з м. Миколаєва із символічною назвою «Ось нове все творю». На ній представлено близько 50-ти робіт, виконаних різноманітними техніками.

Розпочався захід виступом фольклорного гурту «Гуляйгород», які крім традиційних колядок, заспівали колядку присвячену вдовам героїв АТО.

Відкриваючи виставку іконописець, куратор виставки Марія Павелко зазначила, що виставка є благодійною: кошти від продажу першої роботи будуть передані на лікування поранених бійців.

В коментарях РІСУ іконописець наголосила: «Це перша наша виставка в новому році, ми вирішили показати найновіші роботи. Не досить традиційні, це сучасне сакральне мистецтво. Представлені різні техніки: є яєчна темпера (зазвичай нею виконуються ікони), є фрески, є зразки мозаїк. Але найбільша наша гордість – це роботи виконані в техніці гарячої емалі, дуже цікава і непередбачувана техніка, але тим вона і вабить».

«На сьогодні в майстерні працює 5 майстрів, це сімейна іконописна майстерня: я, чоловік і наші друзі», — зазначила вона.

Своїми враженнями від побаченого поділилися художниця, співачка, президент мистецької агенції «Територія А» Анжеліка Рудницька: «Я сьогодні переповнена відчуттям тихої радості. Адже навколо все так сумно, тривожно, нервово. Ми всі дуже розшарпані емоційно. Але коли ти з’являєшся в такому просторі, де ікони, нехай вони модерні, незвичайні, несподівані, все одно це дарує якийсь спокій, внутрішню гармонію. Ми звикли до більш традиційних ікон, але цього разу родина Павелків здивувала нас цікавими підходами, пошуком емоційного пояснення як створювався світ. А в різдвяні дні про це думаєш найбільше, про якісь сакральні речі, адже Різдво – це не тільки смачні страви, є інша частина цього свята – сакральна, в якій більше духовного і менше матеріального. І тут це все присутнє, ти відчуваєш тепло від цих робіт».

«Людина, яка створює, яка навколо себе може організувати інших людей, які цікавляться творенням – це противага вандалізму, який ми бачимо в іншій частині нашої країни. Тому для нас будь-які культурні заходи дуже важливі, щоб ми пам’ятали, що любов і творення має перемагати руйнування і ненависть, яку нам намагаються нав’язати всіма можливими способами», — додала вона.

Нагадаємо, що виставка представлена в Центрі української культури і мистецтва за адресою: м. Київ, вул. Хорива, 19-В, і триватиме до 10 лютого 2015 року.

Читайте також
Суспільство Священик-волонтер ПЦУ з Чернігова просить депутатів не давати землю благодійній організації, за якою стоїть УПЦ МП
Вчора, 12:55
Суспільство Священик РПЦ покинув парафію та дружину й поїхав воювати в Україну
Вчора, 11:14
Міжконфесійне На Черкащині нарікають, що московський священнослужитель самовільно переосвятив криничку
Вчора, 10:56
Суспільство У Луцьку освятили гарнізонний храм нацгвардійців
Вчора, 10:30