Created with Sketch.

У світі зростає агресія щодо християн

20.11.2021, 16:48

У Європі та світі значно зросла кількість актів ненависті щодо християн і духовенства. Про це повідомляють різні суспільні й церковні організації, які відстежують такі злочини у світі.

Про це інформує CREDO.

Опублікований 16 листопада 2021 р. у Варшаві новий рапорт «Hate Crime Data» показує, що зросла кількість антихристиянських та антисемітських актів ненависті. Дані для щорічного звіту надали 42 з 57 країн-членів ОБСЄ, а також групи громадянського суспільства з чотирьох інших країн.

На цій підставі рапорт за 2020 р. відзначив 7181 інцидент щодо осіб та установ у 46 державах. Християн та їхніх місць культу, символів і установ стосувалися 980 актів ненависті. Це означає зростання майже на 70% порівняно з попереднім роком, коли їх було 578. До 2316, тобто майже на 600 більше, ніж рік тому, зросла й кількість зареєстрованих злочинів із ненависті, мотивованих антисемітизмом.

Рапорт описує 2385 зареєстрованих інцидентів, які викликані «расизмом і ксенофобією».

У рапорті перераховано 333 злочини з ненависті до мусульман, 84 зареєстровані інциденти були скеровані проти ромів та сінті.

Дані до рапорту надходять зі 136 груп громадянського суспільства, від Верховного комісара ООН з питань біженців та різних місій ОБСЄ. Значний внесок зробила організація «Спостереження за нетерпимістю та дискримінацією християн у Європі» (OIDAC) із Відня, яка щороку пере дає зібрані дані для рапорту.

Близько 2000 випадків у рапорті мають описовий характер, решта взяті зі статистики поліції деяких країн ОБСЄ.

Величезне зростання кількості злочинів із ненависті щодо християн має відкрити очі політичним і культурним елітам, — застерігає директор OIDAC Меделін Енцльбергер. На її думку, «ненависть до християн як дедалі більша суспільна проблема майже не помітна у ЗМІ та політиці. Рапорт ОБСЄ відображає лише частину цього явища, яке ми реєструємо протягом багатьох років, але й попри це він є гучним сигналом, що застерігає від байдужості й модного нині переслідування християн», — сказала у своїй заяві керівничка віденського OIDAC.

На її думку, красномовна кількість антихристиянських проявів ненависті насправді значно більша.

Дані щодо злочинів із ненависті, скоєних на ґрунті расизму або ксенофобії, до нового рапорту ОБСЄ надали 24 країни.

Двадцять держав надали цифри щодо інцидентів, спрямованих на ЛГБТ-спільноту, 16 пов’язані з антисемітизмом і 14 скоєні проти мусульман. Але тільки 11 країн надали дані щодо злочинів із ненависті проти християн, що значно спотворило статистику, зазначає директорка OIDAC. Окрім того, зі 136 організацій громадянського суспільства, які передали описові дані, лише вісім повідомили про інциденти, спрямовані виключно проти християн.

На високу кількість ненаданих даних щодо злочинів із ненависті також звернув увагу голова Бюро з прав людини ОБСЄ з нагоди публікації поточного річного рапорту. Злочини з ненависті порушують права людини; їх потрібно краще документувати, а люди, яких вони зачепили, мають отримувати більшу підтримку, — закликав директор ODIHR Матео Мекаччі. Хоча багато держав зробили реальні кроки для боротьби з такого роду злочинами, але «про більшість із них постійно не повідомляється, вони не реєструються і за них не притягують до відповідальності, залишаючи таким чином жертв без підтримки і відшкодування», — сказав Мекаччі.

Натомість Папська організація «Допомога Церкві в потребі» звертає увагу на дедалі більшу загрозу для священиків, ченців та місіонерів у світі.

«Працівники Церкви щораз частіше стають цілями насильства», — сказав у розмові з австрійською католицькою агенцією Kathpress директор Папської організації Томас Гайне-Ґельдерн. Тільки за минулий рік убито 17 священників, а 20 було викрадено, додав він. На його думку, підстави багатьох таких актів насильства — фінансові. Проте «часто нападники хочуть так примусити до мовчання Церкву, яка засуджує несправедливість і насильство. А також зростає агресія, причиною якої є відсутність релігійної свободи», — наголосив керівник організації.

Особливу тривогу викликає ситуація в Нігерії, де минулого року вбито двох людей Церкви, а сімох інших викрадено. Напади стаються також і в Європі.

За даними «Допомоги Церкві в потребі», понад 200 млн християн у світі зазнають сьогодні переслідувань, дискримінації та насильства через свою віру, «і ця тенденція зростає». У близько 50 країнах християнам ускладнюють релігійні практики, а в 14 з них серйозно порушується релігійна свобода. «Цю несправедливість, яка шириться у світі, не можна замовчувати, і потрібно зробити все можливе, щоби її викорінити», — сказано в заяві папської організації.

Читайте також
Світові Релігія в Білорусі перебуває під тотальним контролем КДБ, - Звіт Місії Євразії
20 листопада, 13:16
Світові Варшава направила Москві ноту за зруйнований польський цвинтар у Новгородській області
20 листопада, 10:50
Світові Вражений тим, як швидко впав такий міцний режим, - Держсекретар Ватикану про події у Сирії
20 листопада, 11:32
Світові На Росії у халяльних пельменях виявили свинину
20 листопада, 10:37