Для участі у Світових днях молоді (СДМ), які відбудуться в Кракові з 25 до 31 липня, зареєструвалися 5 тис. українців.
Про це голова комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк повідомив на прес-конференції в УНІАН.
«Ми можемо говорити зараз про 5 тисяч людей з України, які зареєструвалися в оргкомітеті Світового дня молоді», - сказав він.
Разом з тим, за словами о.Пендюка, багато українців зараз навчаються або працюють у Польщі, й «вони, очевидно, реєструвалися на Світовий день молоді, але не як представники України, а як люди, які живуть в Польщі».
Крім того, о. Пендюк вважає, що українці можуть ухвалити «спонтанні рішення» взяти участь у цьому заході перед самим його початком. Він зауважив, що процес реєстрації на захід ще не завершено.
Своєю чергою секретар Комісії у справах молоді Римо-Католицької Церкви сестра Анна Заінчковська зазначила, що всього для участі у СДМ зареєструвалися 562 тис. 640 осіб зі 187-ми країн, найчисленніші групи - з Польщі (171 тис. 979), Італії (77 тис. 224), Франції (34 тис. 353), Іспанії (30 тис. 861), США (27 тис. 17) і Німеччини (15 тис. 484).
«Генеральний секретар Оргкомітету СДМ о. Гжегож Суходольські зазначив, що цей показник зареєстрованих треба помножити на 3, тому очікується близько 2 млн молодих паломників»,- сказала вона.
За словами Заінчковської, участь в СДМ візьмуть представники всіх країн Європи, крім Андорри і Сан-Марино. Вперше на СДМ приїдуть групи з Косово, Бангладеш, Гібралтару, Палестини, Бірми і Південного Судану. Серед зареєстрованих учасників СДМ також 800 єпископів і 47 кардиналів зі 107 країн, найбільше - з Італії, Польщі та США. Свою участь в СДМ підтвердили також 10 тис. священників.
«Від України зареєстровано 197 груп - це приблизно 5 тис. осіб, з яких близько 3 тис. - це вірні УГКЦ і 2 тис. - римо-католики»,- сказала Заінчковська.
Вона зазначила, що багато прочан, які мають досвід участі у попередніх СДМ, не реєструються.
«Вони вирішують про свою участь в останні дні, для них створена реєстрація last minute, що діє з 1 до 22 липня і дає можливість зареєструватися всім бажаючим у групах до 150 осіб чи поодиноких осіб», - сказала Заінчковська.
Крім того, передбачена участь незареєстрованих осіб, особливо під час основних подій. Незареєстровані учасники отримають спеціально для них виділений сектор. Коментуючи участь українців у Світових днях молоді, генеральний консул України в Кракові Олег Миндюк через скайп-зв’язок висловив сподівання, що таке спілкування молодих людей сприятиме добрим, дружнім відносинам. «Незважаючи на те, що ми маємо зараз в парламенті Польщі дискусію стосовно України і речей, які не дуже нам подобаються, ми сподіваємося, що саме зустрічі під час СДМ українців з поляками та представниками інших народів сприятимуть добросусідським, приязним стосункам»,- сказав він.
Мандюк також повідомив, що в Генконсульстві України в Кракові в дні проведення СДМ працюватиме консул, який приїхав з Любліна, для надання консульської допомоги українцям.
«Напевно, найбільша проблема буде - втрата документів, ми замовили велику кількість документів на повернення і будемо видавати одразу, проблем не буде», - запевнив він. Крім того, Миндюк повідомив, що Генконсульство в дні проведення СДМ працюватиме цілодобово. Пендюк, своєю чергою, повідомив, що СДМ проводяться з 1985 року, українці вперше взяли в них участь в 1991 році. За його словами, цього року вперше в історії СДМ промови на заходах перекладатимуть українською мовою. «Ми пишаємося тим, що вперше на такій великій події українська мова є офіційною мовою. Я дуже вірю, що для українців цей СДМ стане справді дуже особливим», - сказав Пендюк.
Світові дні молоді започатковані Папою Римським Іваном Павлом II.