У Таджикистані побудують мега-мечеть

02.09.2011, 10:07
У Таджикистані побудують мега-мечеть - фото 1
99% населення Таджикистану сповідують іслам.

Мечеть.gifУ Таджикистані побудують найбільшу мечеть в Центральній Азії. Соборна мечеть на 150 тис. місць матиме мінарет висотою понад 100 метрів, сім опор, що символізують сім сфер неба, сім пластів землі і сім воріт раю, басейни з кількома фонтанами, бібліотеку і музей, а також спеціальні зали, обладнані сучасними технологічними засобами для проведення засідань та конференцій. Поруч із храмом буде також зведено великий будинок Ісламського університету.


Все це можливо буде здійснити завдяки підписаній міжурядовій Угоди між Республікою Таджикистан і Республікою Катар про взаємне заохочення та взаємні гарантії інвестицій між головою Комітету з інвестицій та управління держмайном РТ Давлаталі Саїдовим та міністром з міжнародної співпраці Республіки Катар доктором Халідом аль-Атія в Душанбе.

Після підписання документа катарська сторона оголосила про інвестування в будівництво соборної мечеті.

99% населення Таджикистану сповідують іслам. У країні діє 27 центральних мечетей, 325 соборних мечетей, 3334 мечеті для п'ятничної молитви. Соборні мечеті можуть самостійно вибирати імамів - керівників релігійного об'єднання. Вони можуть мати друкований орган та видавництво для випуску літератури з ісламу. Про це повідомляє UMMA inform.