Created with Sketch.

У «Тюрмі на Лонцького» відзначать Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

25.01.2013, 10:54

У «Тюрмі на Лонцького» 27 січня у приміщенні, де в роки Другої світової війни у Львові містилася слідча в’язниця гестапо, на відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту розгорнуть історично-документальну виставку «Шоа у Львові». Про це повідомляє ІА ЗІК.

У «Тюрмі на Лонцького» 27 січня у приміщенні, де в роки Другої світової війни у Львові містилася слідча в’язниця гестапо, на відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту розгорнуть історично-документальну виставку «Шоа у Львові». Про це повідомляє ІА ЗІК.

У понеділок, 28 січня, о 18.00 засновник Центру ім. Фаїни Петрякової, директор благодійної організації «Єврейське відродження», голова Представництва Американського об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу, Американо-Українського бюро з прав людини та чинного законодавства, керівник релігійної громади «Турей Загав» у Львові» п. Мейлах Шейхет, який є членом наглядової ради Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького», прочитає публічну лекцію, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голокосту, виявленню, дослідженню та упорядкуванню й меморіалізації місць масових страт цивільного населення під час Другої світової війни.

Виставка «Шоа у Львові» підготовлена у співпраці Центру наукового дослідження юдаїки у музейних збірках України ім. Фаїни Петрякової, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Львівської обласної філармонії. Історична експозиція у світлинах та текстових документах розповідає про те, як у 1941-1944 роках нацисти знищили всю єврейську громаду Львова.

Лекція Майлаха Шейхета пояснить, чому у Львові загинуло набагато більше євреїв, аніж тут числилося за даними міжвоєнних переписів; у який спосіб місто та його околиці стали великою братською могилою; чому ще й досі існує проблема визнання місць масових захоронень об’єктами історичної та культурної спадщини; а також як гармонійна національна політика може запобігти подібним трагедіям у майбутньому.

Вхід на виставку та лекцію – вільний.

Нагадаємо, 1 листопада 2005 р. Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня – у день, коли 1945 р. було звільнено в’язнів нацистського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. За цю резолюцію проголосували представники 183 країн світу, у тому числі й Україна, де відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту на державному рівні піднімає її авторитет як демократичної держави.

 

Читайте також
Суспільство Світ має визнати трагедію Голодомору, щоб убивчий подих червоної Москви більше не забирав життя, - Патріарх УГКЦ
Сьогодні, 11:57
Католики Папа Римський відвідає Корсику і зустрінеться з Макроном
Сьогодні, 11:30
Україна і світ Чехія готується визнати депортацію кримськотатарського народу геноцидом
Сьогодні, 11:00
Культура Сьогодні Східна Церква вшановує священномученика Климента, просвітителя Сходу і Заходу
Сьогодні, 10:45