У римському Колізеї відбулася Хресна хода. Попередньо на одній із зупинок хрест мали нести український і російський підлітки. Але розголос цей сценарій зупинив.
Цьогоріч за попереднім задумом організаторів Хресної ходи, на 10-й стації український і російський хлопчики мали б символізувати трагедію війни. Російський мав розповісти про свого вбитого брата, батька та дідуся, котрі зникли безвісти на війні. 7 квітня о 19:03 Радіо Ватикану навіть оприлюднило сценарій того "ватиканського задуму поєднання":
Сценарій був таким:
"На десятій зупинці, на якій роздуми зосереджені на тому, як Ісус був обдертий з одягу, упорядники поєднали свідчення українського та російського підлітків. Перший розповідає про те, як вночі втікав з родиною з Маріуполя, вирішивши податися до Італії, де була бабуся. На кордоні ж довелося попрощатися з батьком. «Коли ми прибули до Італії, я сумував. Я почувався обдертим з усього: повністю голим. Я не знав мови і не мав жодного друга. Бабуся старалася, щоб я почувався щасливцем, але я не робив нічого іншого, а лише повторював, що хочу повернутися додому. Врешті, моя сім’я вирішила повернутися в Україну», – розповідає він, зазначивши, що ситуація тут є важкою, і додає: «Але в серці в мене залишилася та впевненість, про яку мені говорила бабуся, коли я плакав: “Побачиш, що все мине. З Божою допомогою повернеться мир”».
«Я російський хлопець, і коли це говорю, то майже відчуваю провину, й одночасно, не розумію чому, а тому почуваюся подвійно зле. Обдертий зі щастя та мрій на майбутнє», – зазначається в другому свідченні. Хлопець згадує про свого старшого брата, який через кілька днів після 18-річчя вирушив у подорож, а згодом прийшов лист з повідомленням про його смерть. «Нам всі казали, що ми мали б пишатися, але вдома були лише великі смуток і страждання, – додав він. – Подібне сталося з татом і дідом, які виїхали, і не маємо про них жодної звістки. Один мій шкільний товариш, з великим страхом, сказав мені на вухо, що йде війна. Повернувшись додому, я написав молитву: Ісусе, будь ласка, зроби, щоби був мир в усьому світі, щоб усі ми могли бути братами».
Посол України у Ватикані Андрій Юраш виклав пост у фейсбуці о 20:19 7 квітня. У ньому він розповів про те, що Ватикан ухвалив рішення знову наступити на ті ж граблі, коли намагався минулоріч на Хресній хоі поєднати українку і росіянку. Ще тоді таке "поєднання" викликало хвилю обурень.
За словами Андрія Юраша, російський хлопець мав би розповісти про свого вбитого брата, батька та дідуся, котрі зникли безвісти на війні. "Але він точно забуде згадати, що його родичі приїхали в Україну, щоб убити не лише батька українського хлопчика, а всю родину… а не навпаки!," - наголосив посол.
Через кілька годин після публікації Юраша почалася Хресна дорога у Колізеї. Під час 10-ї стації вже не було ніякого російського підлітка поруч з українським.
Хрест ніс лише хлопчик з українським прапором. Також його супроводжувала дівчинка з українським стягом і двома меншими дітками поруч.
Прес-служба Святого Престолу повідомила про те, що через різке похолодання Папа Франциск не буде присутній біля римського Колізею на молитві Хресної дороги.
Папа молився Хресну дорогу в «Домі святої Марти».
Нагадаємо, що минулої суботи Папу виписали з лікарні після кількаденної госпіталізації, спричиненої бронхітом інфекційного походження.