Created with Sketch.

У Ватикані відбулася надзвичайна молитва за мир у Святій Землі

09.06.2014, 20:02

Історичний момент і незабутня картина – саме так можна назвати молитву за мир, що відбулася у неділю, 8 червня 2014 р., ввечері у Ватикані за участю Папи Франциска, Президентів Ізраїлю та Палестинської Держави Шимона Переса та Махмуда Аббаса, в присутності Константинопольського Патріарха Варфоломія І

Історичний момент і незабутня картина – саме так можна назвати молитву за мир, що відбулася у неділю, 8 червня 2014 р., ввечері у Ватикані за участю Папи Франциска, Президентів Ізраїлю та Палестинської Держави Шимона Переса та Махмуда Аббаса, в присутності Константинопольського Патріарха Варфоломія І.

До неба піднеслися прохання різними мовами, але в єдиному наміренні – за мир на Близькому Сході.

Три зворушливі моменти, відповідно до юдейської, християнської та ісламської традицій, щоб подякувати Богові за дар створення, попросити прощення та виблагати миру, а перед цим – щирі обійми між Папою та ізраїльським та палестинським лідерами. Миру між народами просили євреї, християни та мусульмани, до миру у Святій Землі почергово закликали у своїх промовах Святіший Отець та ізраїльський і палестинський Президенти, які на завершення разом посадили оливкове дерево.

«Сподіваюся, що ця зустріч буде шляхом до шукання того, що єднає та долання того, що розділяє», – сказав Папа, звернувши увагу на те, що її супроводжує молитва великої кількості людей в усіх кінцях світу, представників різних релігій, культур, яких об’єднало гаряче прагнення миру й мрія «про світ, в якому люди зможуть жити, як брати, а не як супротивники чи вороги». 

«Панове Президенти, світ – це спадщина, яку ми отримали від наших предків, це правда, але це також кредит, отриманий від наших нащадків: синів і доньок, які втомлені та вичерпані конфліктами й прагнуть дійти до світанку миру, синів і доньок, які благають нас повалити мури неприязні та прямувати шляхом діалогу і миру, щоб тріумфували любов і дружба», – відзначив Святіший Отець, додавши, що багато з цих синів і дочок полягли під ударами воєн і насильства, і пам’ять про них вимагає подбати про те, щоб їхня жертва не була даремною, а тому він закликав своїх гостей мати «сміливість миру, за будь-яку ціну бути витривалими в діалозі й терпеливо» будувати якнайстійкіші основи для сповненого взаємної пошани й мирного співжиття.

«Щоб будувати мир, – додав Глава Католицької Церкви, – потрібна сміливість більша, ніш та, яка потрібна для того, щоб воювати. Потрібно відваги, щоб сказати так на користь зустрічі та ні протистоянню, так – діалогові, ні – насильству, так – переговорам, ні – ворожості, так – пошані між сторонами, ні – провокаціям, так – щирості, ні – дволикості. Для цього потрібна сміливість, велика сила духа».

Отож, як підсумував Папа Франциск, для того, щоб досягти миру, потрібна Божа допомога, адже історія вчить нас, що недостатньо тільки самих людських зусиль. З цього випливає невідкладна необхідність того, щоб усі «підвели погляд до неба, визнаючи одні-одних дітьми одного Отця». Свою промову Святіший Отець закінчив молитвою за те, щоб слова «мир, шалом і салям» стали стилем нашого життя.

Далі промовляли Президенти Ізраїлю та Палестинської Держави, щиро подякувавши Папі Францискові за організацію цієї зустрічі у Ватикані. Шимон Перес, назвавши Святішого Отця «будівничим мостів братерства й миру», підніс свою молитву, наголошуючи на необхідності спільної праці, також і ціною жертовності й компромісів, для досягнення миру, шукаючи його й тоді, коли він здається дуже віддаленим, щоб принести його дітям, адже це – обов’язок і свята місія батьків.

«Два народи – ізраїльтяни і палестинці – палко бажають миру, – сказав Президент Ізраїлю. – Сльози матерів над їхніми дітьми ще й досі закарбовані в наших серцях. Ми повинні покласти край крикові розпачу, насильству та конфліктові. Всі ми потребуємо миру, миру між рівними».

Здійснення правди, миру та справедливості в Палестині просив Махмуд Аббас, зазначаючи, що палестинський народ, мусульмани, християни та самаряни, прагнуть справедливого миру, гідного життя й свободи, процвітаючого майбутнього в суверенній та незалежній державі. У цьому контексті він пригадав слова святого Івана Павла ІІ: «Якщо настане мир в Єрусалимі, то мир буде засвідчений в усьому світі».

«Тому, просимо в Тебе, о Господи, миру в Святій Землі, Палестині і Єрусалимі, разом з їхнім наром, – сказав президент. – Просимо Тебе, вчини Палестину, а зокрема – Єрусалим, безпечною землею для всіх віруючих, місцем молитви та культу для послідовників трьох монотеїстичних релігій». Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Читайте також
Суспільство Єромонах Унівської лаври УГКЦ зібрав 1,5 млн. грн на дрони для воїнів ЗСУ
Сьогодні, 16:09
Світові У Кельні відбувся VIII Католицький саміт у справах біженців
Сьогодні, 15:30
Міжконфесійне В Україні досі діють 8097 церков Московського Патріархату, - Опендатабот
Сьогодні, 12:40
Суспільство Нардеп від забороненої ОПЗЖ Юрій Бойко виступив на захист УПЦ МП
Сьогодні, 12:22