Над виданням, яке вийшло у «Thames & Hudson» (Великобританія) працювали й київські письменники, мистецтвознавці і дослідники. «Treasures of Ukraine: A Nation’s Cultural Heritage» розповідає про мистецтво й спадщину України. Вихід такої книги — підтримка України, її спадщини та історії.
Про це інформує «Вечірній Київ».
Серед тих, хто доклався до випуску видання — Андрій Курков, один з найбільш відомих українських авторів закордоном, перекладений 36 мовами світу. Його твори увійшли до списку європейських бестселерів.
У списку авторів і Діана Клочко, відомий мистецтвознавець, автор книги «65 шедеврів українського мистецтва».
Максим Яременко, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», також у списку тих, хто працював над книгою «Скарби України».
Видання вже з’явилось на міжнародних майданчиках. Зокрема, придбати книгу можна на Amazon.com. Книга об’ємом у 256 сторінок, містить 220 ілюстрацій.
У анотації пишуть, що це — визнання багатої культурної спадщини України. В книзі представлено найважливіші витвори мистецтва та архітектурні пам’ятки країни від доісторичних часів до наших днів.
Оскільки цивілізований світ не визнав намагань росії підкорити України та привласнити собі її спадщину, в тому числі й історичну, у промо текстах пишуть і про воєнні дії, які знищують пам’ятки.
«Скарби України» ведуть хроніку мистецтва та спадщини України в той час, коли люди, культура, пам’ятки та витвори мистецтва країни стикаються з руйнуванням та спустошенням. Цей список архітектурних пам’яток та творів мистецтва, створений у співпраці з групою відомих художників, кураторів та критиків, охоплює період від доісторичних часів до наших днів», — так представляють вишукане видання на книжковому ринку.
Книга «Скарби України», організована в хронологічному порядку за вісьмома розділами, містить понад 220 кольорових зображень, що демонструють усі: від скіфського золота, візантійських ікон і дерев’яних церков до золотоголових соборів, шедеврів авангарду та політичного мистецтва після Помаранчевої. розкрити історію та значення творів.
Це переконливий звіт про історію України, розказаний через призму ретельно відібраних ключових пам’яток, архітектурних пам’яток та витворів мистецтва. Усі виручені кошти підуть до ПЕН-України, щоб допомогти українським авторам, які потребують підтримки.
Десять ключових видань з історії України планують викласти у вільний доступ. Мета проекту, ініційованого МКІП — надати українцям безплатний доступ до 10 ключових видань з історії України, які має прочитати кожен українець, аби розуміти причини тієї війни, перемоги в якій ми прагнемо нині понад усе.