Created with Sketch.

У Відні при храмі УГКЦ відкрився український центр Barbareum

21.09.2021, 12:30

Відкритий простір "Барбареум" розташувався за адресою Постгассе 8-12 поруч з греко-католицькою церквою Святої Варвари у центральній частині Відня. Приміщення під нього вивільнилося у результаті реконструкції всього комплексу, який з роками був створений навколо храму. Власне, і сама назва Barbareum походить від імені святої великомучениці Варвари, написаного на латинський лад – Barbara. Крім того, на цьому місці при церкві св. Варвари ще у 18 ст. діяла перша греко-католицька духовна семінарія Barbareum.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

Як зазначив під час презентації відкритого простору парох греко-католицької центральної парафії Св. Варвари у Відні Тарас Шагала, "Барбареум" – це передусім майданчик для активізації громадських організацій Відня та Австрії, місце для спілкування, об'єднання та втілення різноманітних творчих ідей й ініціатив.

"Ми плануємо використовувати цей простір передусім на благо церкви, для зустрічей з парафіянами і проведення різних заходів. Але ми хочемо також поділитися цим простором з вами – українськими організаціями у Відні, українською громадою. Це – відкритий простір, місце зустрічей, знайомства та розвитку, місце культури та навчання, для усіх, хто любить Україну та Австрію, в Австрії чужого навчається, але і свого не цурається, - зазначив Тарас Шагала. -Тому ми готові надавати цей простір для проєктів, ініціатив та заходів, які, з одного боку, допоможуть українцям зберегти свою самобутність, а з іншого боку – дозволять їм краще інтегруватися в австрійське суспільство".

Відритий простір "Барбаруем" міститиме залу з невеличким кафе, яке працюватиме лише для своїх, а також ще два приміщення, які наразі ще ремонтуються – бібліотеку та капличку.

Під час презентації Open Space Barbareum також відбувся перший невеликий український концерт: перед запрошеними гостями виступили провідна солістка Віденської національної опери Зоряна Кушплер, бандуристка Олена Нечай Носаль, віолончеліст Михайло Бабич та ансамбль "Галичанка".

Команда Open Space Barbareum наразі ще працює над розробкою програми, як саме працюватиме відкритий простір. Але вже прийнято рішення про проведення регулярних зустрічей, які розпочинатимуть орієнтовно о 19.00.

Так, кожного понеділка буде "ігровий вечір" – можливість зустрітися та пограти у шахи та інші настільні ігри. У вівторок в "Барбареум" буде "школа вишиванки". Кожного четверга проходитиме "школа християнського життя". А щоп’ятниці в кінці робочого та навчального тижня українці зможуть збиратися в кафе "Барбареум" на "українські вечірки". У неділю ж проходитиме "парафіяльна кава" (раз на місяць це буде "доброчинна кава" – акція, яка триває вже кілька років у парафії, коли парафіяни приносять різноманітні солодощі та домашню випічку, яка потім купується іншими, а пожертви йдуть на якусь благочинну справу).

Крім того, раз на місяць у "Барбареум" планується проводити мистецький вечір – різні літературні читання, концерти, виставки, презентації тощо. А щоквартально у відкритому просторі проходитиме інтелектуально-розважальна культурна гра Geek Games.

Читайте також
Україна і світ «Будьте носіями Божої сили для нашого народу», — Глава УГКЦ до духовенства Паризької єпархії
21 вересня, 10:20
Україна і світ Блаженніший Святослав до українців у Франції: «Любіть у Бозі Україну»
21 вересня, 09:00
Україна і світ Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ здійснює душпастирський візит до ОАЕ
21 вересня, 09:25
Україна і світ Глава УГКЦ відвідав Генеральне консульство України у Стамбулі
21 вересня, 10:20