Created with Sketch.

У Відні відкрився Міжнародний центр міжрелігійного та міжкультурного діалогу

29.11.2012, 12:02

Цими днями у Відні, Австрія, відбулася інавгурація Міжнародного центру міжнародного та міжрелігійного діалогу імені короля Саудівської Аравії Абдулли бін Абдулазіза. Центр KAICIID є новою масштабною справою у напрямку міжнародного та міжрелігійного діалогу.

Цими днями у Відні, Австрія, відбулася інавгурація Міжнародного центру міжнародного та міжрелігійного діалогу імені короля Саудівської Аравії Абдулли бін Абдулазіза. 
Центр KAICIID є новою масштабною справою у напрямку міжнародного та міжрелігійного діалогу, інформує Радіо Ватикан.

Ця ініціатива з боку короля Абдалли ібн Абдель Азіза започаткована 13 жовтня 2011 на підставі підписання угоди про співпрацю у напрямку міжнародного та міжрелігійного діалогу між урядами Австрії, Іспанії та Саудівської Аравії. Метою центру є практична співпраця у галузі обміну ноу-хау та будування згоди, взаєморозуміння та миру між країнами з різними релігійним і культурними традиціями. 

Ця ініціатива має повну підтримку з боку ООН. Генеральний секретар ООН пан Гі Мун, відвідавши у понеділок Ассамблею, запевнив про повне сприяння з боку цієї міжнародної організації. Зокрема, він сказав: «Я повністю підтримую ваше бачення релігії як чинника, який сприяє пошані та примиренню».

Учасниками з’їзду є такі релігійні лідери, як Константинопольський Патріарх Варфоломій І, президент Конференції європейських рабинів, Головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт, президент Ісламської ліги доктор Абдулла аль-Турки. Беруть участь також високопоставлені урядовці Саудівської Аравії, Австрійської Республіки та Королівства Іспанії. 

З боку Ватикану у з’їзді бере участь президент Папської ради з міжрелігійного діалогу кардинал Жан-Луї Торан. Вітаючи учасників Асамблеї від імені Святішого Отця, він, зокрема, звернув увагу на те, що очі світу з надією звернені на Міжнародний Центр KAICIID. «Кожен очікує від цієї ініціатива Його Величності короля Абдали, при підтримці уряду Австрії та Іспанії і за сприянням Святого Престолу, відкритості, чесності та довіри». 

Кардинал наголосив на тому, що Центр дає нагоду для діалогу у багатьох питаннях, що стосуються основних прав людини, зокрема «релігійної свободи у всіх її формах для кожної людини, для кожної громади, повсюдно». 

Святий Престол особливо уважний до долі християнських громад в тих країнах, де така свобода належним чином не забезпечена. «Віруючі повинні трудитись і підтримувати все те, що допомагає людині у її матеріальних, моральних та релігійних прагненнях» - вів далі кардинал. 

Відтак він звернувся до присутніх із потрійним проханням. Насамперед, необхідно мати пошану до особливостей інших; по-друге – взаємопізнання мети релігійних традицій кожної людини, зокрема, за допомогою освіти; по-третє – співпраця, оскільки «наше паломництво до Істини здійснюється в умовах свободи та спокою». 

Посилаючись на Папу Бенедикт ХVІ, кардинал Жан-Луї Торан запевнив співпрацю з боку Католицької Церкви. «Я вважаю, що ми повинні трудитись у дусі братерства та дружби», – сказав він на завершення.

Читайте також
Суспільство Суд дозволив зняти електронний браслет з митрополита УПЦ МП Павла (Лебідя)
Сьогодні, 16:25
Протестанти Помер єпископ Союзу Християнських Церков України «Слово Життя»
Сьогодні, 16:03
Міжконфесійне Парафія на Броварщині приєдналася до ПЦУ
Сьогодні, 15:55
Суспільство Кіровоградській єпархії УПЦ МП довелося вибачатися за інформацію про нібито зумисний підпал їхнього молитовного будинку
Сьогодні, 15:36