Священнослужителі мають право висувати свої кандидатури до органів місцевого самоврядування, але за умови, якщо їхні наміри є християнськими.
Священнослужителі мають право висувати свої кандидатури до органів місцевого самоврядування, але за умови, якщо їхні наміри є християнськими. Такі міркування висловив прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП протоєрей Віталій Собко, який балотується до Волинської обласної ради від ВО «Свобода».
На думку отця Віталія, при висуванні священиком своєї кандидатури все залежить від його намірів та мети. «Якщо його наміри не благочестиві, то, ставши депутатом, такий душпастир принесе Церкві лише шкоду. Але якщо наміри благочестиві, то такий священнослужитель може бути присутнім у представницьких органах влади», — зауважив о. Віталій у коментарі «Волинській правді».
Пояснюючи термін «благочестиві наміри», священик зауважив, що під цим розуміється насамперед розвиток духовності в суспільстві. «Моя мета – це ухвалення обласною радою програми розвитку духовності волинян. Наприклад, Волинська рада Церков неодноразово піднімала питання щодо належного святкування недільного дня. В неділю люди повинні мати можливість піти до церкви, спілкуватись із друзями та знайомими. Отож, хочеться усунути все, що цьому заважає або не сприяє належному відпочинку. Зокрема, це – робота ринків», — поділився планами о. Віталій. Інше питання, яке, будучи при владі, він намагатиметься реалізувати, — це належне викладання в школах християнської етики, забезпечення відповідного фахового рівня викладачів та наявність підручників.
А от щодо прихильності владики Михаїла (Зінкевича), керуючого Волинською єпархією УПЦ КП, до ВО «Батьківщина», у єпархії спростовують. Там зазначили, що біґборди із написом «Луцьк – духовна столиця Волині», на яких були зображені голова облради Анатолій Грицюк, який балотується на посаду Луцького міського голови від ВО «Батьківщина», та владика Михаїл, не можна пояснювати політичними симпатіями владики. А сам факт існування цих бігбордів єу єпархії назвали «непорозумінням».
«Це – непорозуміння. І це також думка владики… Ми нічого не маємо проти цієї політичної сили, але є факт того, що було використане приязне ставлення архиєрея до голови обласної ради. Як архиєпископ, владика Михаїл мусить контактувати із головою Волинської обласної ради, оскільки багато питань є актуальними і для облради, і для Волинської єпархії УПЦ КП. Коли головою облради буде представник іншої політичної сили, то і з ним владика буде так само контактувати», – зазначив прес-секретар Волинської єпархії УПЦ КП.