У Вознесенській церкві с. Лукашівка рашисти влаштували штаб і гестапівську катівню, - дослідник

21 квітня, 12:23
Суспільство
У Вознесенській церкві с. Лукашівка рашисти влаштували штаб і гестапівську катівню, - дослідник - фото 1
Чернігівщина. Лукашівка. Страшні речі ми побачили в цьому селі. У Вознесенській церкві (1913 р.) росіяни влаштували штаб. Навколо храму поставили машини із мінометами та боєприпасами. Всередині храму також лежали ящики із снарядами. Сюди ж привезли мобільний крематорій, до якого підвозили російських двохсотих уралами. Крім того, у храмі влаштували гестапівську катівню, в яку везли мирних українців із сусідніх сіл Ягідного та Іванівки.

Засновник та голова громадської організації "Україна Інкогніта", мандрівник, дослідник Роман Маленков написав це на стрінці у Фейсбук.

За його словами, місцеві мешканці розповіли, що в селі були українські "наводчики", які дали координати техніки росіян... Українські удари знищили техніку, яка стояла біля храму. Вибухнули боєприпаси. Вознесенська церква згоріла.

"Навколо Лукашівки на полях неймовірна кількість російських ракет і снарядів - такого ми ніде більше не бачили. Нерозірвані гради та снаряли стирчать, ніби гриби виросли на полі. На дорогах розсипана начинка касетних боєприпасів - дрібні цвяхи із стабілізатором на кінчику. Якимось дивом наші колеса залишились цілими. Жах", - йдеться у дописі.