Created with Sketch.

У Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми Карітас УГКЦ радить, як уникнути цієї біди

30.07.2021, 11:30

За статистичними даними Міжнародної організації з міграції, з 1991 року більше 260 000 українців постраждали від торгівлі людьми, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Впродовж останніх трьох років БФ «Карітас-Київ» надав адресну допомогу 84 постраждалим від трудової та сексуальної експлуатації, примусового жебракування, вилучення органів, примусового втягнення до військового конфлікту тощо.

«Постраждалим від торгівлі людьми може стати будь-хто, незалежно від віку, статі, національності, віросповідання, соціального чи економічного становища! Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття», - говорить директор БО «БФ «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич.

«Як правило, злочин починається з того, що вербувальники (якими можуть виявитися навіть рідні, знайомі, друзі, представники фірм, тобто будь-хто) пропонують майбутнім жертвам привабливі умови заробітку (працевлаштування), допомоги чи підтримки. У багатьох випадках особа дізнається про «умови» лише після того як відібрали паспорт, завдали фізичного, економічного чи іншого насильства, вимагають відпрацювати кошти, витрачених на оформлення документів, віз та проїзних квитків. Згодом залежність жертви посилюється за схемою сфабрикованих боргів, до яких зараховують суми грошей, що їх витратив роботодавець на незаконне проживання, харчування. Надумані штрафи лише збільшуються. Таким чином людина опиняється в запланованій борговій залежності, яка постійно збільшується», - запевняє керівниця проекту, юристка, експертка з протидії торгівлі людьми, керівниця консультаційного центру з протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ» Ірина Бойко.

Все частіше звертаються люди, які були експлуатовані: примушені жебракувати та віддавати зароблені кошти малознайомим людям; примушені надавати сексуальні послуги; введені в боргову кабалу та змушені безоплатно працювати; примушені продати власні внутрішні органи (нирки, печінку…).

Щороку лише збільшується кількість жертв торгівлі людьми, а злочинні угрупування все більше зростають, збагачуються експлуатуючи людей.

БФ «Карітас-Київ» своєю діяльністю, створеними інформаційними матеріалами, проведенням різних заходів намагається донеси до людей, що проблема торгівлі людьми актуальна, особливо в цей нелегкий період для України.

Торгівля людьми не є проблемою лише жертви, яка вже потрапила в тенета торгівців людьми, але й кожного громадянина з метою подолання цього ганебного явища.

Вчасне виявлення та попередження потрапляння до тенет злочинців – збереже життя!

Тож якщо Ви або хтось із ваших рідних, знайомих був експлуатований - потрапив у ситуацію, коли:

- відібрали паспорт або інші документи (квитки, посвідчення, правовстановлюючі документи);

- втягнули в боргову кабалу, примусили відробляти неіснуючі борги;

- наперед оплатили послуги (надали «завдаток»);

- пообіцяли добре оплачувану роботу (в Україні чи за кордоном);

- примусили до безоплатної (частково оплачуваної), нелегальної роботи;

- позбавили (обмежили) вільно пересуватися та спілкуватися з рідними, знайомими;

- втягнули (обманним шляхом або під примусом) в злочинну діяльність;

- примусили жебракувати чи надавати сексуальні послуги;

- обманним шляхом вилучили органи (спонукали до продажу органів);

- примусили займатися жебрацтвом;

- чи втягнули в будь яку іншу незаконну угоду, на яку б ви свідомо ніколи не погодилися.

ТО не бійтеся звертатися за допомогою, консультаціями, підтримкою. Фахівці БФ «Карітас-Київ» та усієї мережі Карітасу України нададуть інформаційну, психологічну, юридичну, матеріальну, соціально-економічну допомоги; консультаційні послуги я з питань виїзду за кордон (проживання, працевлаштування, навчання чи відпочинок), а також консультаційні послуги з питань повернення до України постраждалих від торгівлі людьми.

Телефон для довідок, консультацій, отримання допомоги:

Консультаційний центр з питань протидії торгівлі людьми БФ «Карітас-Київ»

телефони: 097 44 33 692 або 098 189 35 15

адреса: м. Київ, вул. І. Микитенка, 7-Б,

електронна адреса: irina.v.boiko@ukr.net

Читайте також
Суспільство Олена Зеленська відвідала катедру УГКЦ у Римі
Сьогодні, 14:24
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Суспільство Цей день – це про нас! Предстоятель ПЦУ привітав українців з Днем Гідності та Свободи
Вчора, 14:43
Суспільство Під час загальної аудієнції Папа зачитав лист студента з України
30 липня, 13:01