"Життя і здоров’я людини – це дар Божий та велика цінність. Донорство і трансплантація органів можуть допомогти врятувати життя, вберегти здоров’я. Саме тому Церква не заперечує такі медичні процедури, коли вони спрямовані на благо, на порятунок людського життя, є виявом жертовної любові до ближніх".
Про це йдеться на сторінці ПЦУ у Фейсбук.
Разом з тим, Церква нагологшує, що коли донорство – це свідомий та добровільний вияв безкорисливої жертовності, милосердя, благодійності щодо іншої потребуючої людини, то це християнський вчинок, в основі якого лежить любов до ближнього.
Водночас категорично неприйнятною і гріховною є торгівля кров’ю чи органами, як своїми, так і чужими. Адже в такому випадку тіло людини стає предметом купівлі-продажу, а відтак – принижується гідність людини.
"Ключовим у питанні донорства є момент свідомого та добровільного прийняття відповідного рішення людиною, яка погоджується на пожертву своєї крові чи органів. Це рішення повинне бути зваженим та відповідальним, а також ґрунтуватися не лише на бажанні, а й на висновках та рекомендаціях лікарів, медиків, спеціалістів, враховувати стан здоров‘я і всі можливі ризики", - йдеться у поясненні ПЦУ.
"Сьогодні, у Всесвітній день донора, ми долучаємося до світового руху подяки тим, хто рятує життя і здоров’я інших людей, жертвуючи свою кров. Недарма слово «донор» походить від латинського «donāre» – дарувати, жертвувати. Щомиті в усьому світі виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Якщо можете – жертвуйте! Здавайте кров, рятуйте життя, даруйте іншим можливість вижити", - сказано у повідомленні.