Created with Sketch.

У всіх церквах Греції прочитають звернення до вірян через законопроект про одностатеві шлюби

25 січня, 12:23

Священний Синод Елладської Православної Церкви висловився одностайно проти законопроекту про шлюб і народження дітей для одностатевих пар у Греції

Єпископи підготували два звернення: одне надішлють 300 депутатам, а інше — прочитають в усіх храмах країни.

Про це повідомляє Громадське з посилпнням на грецькі видання Proto Thema та Kathimerini.

У листі до депутатів позицію Церкви викладуть із правовими аргументами. Зокрема, за даними джерел Kathimerini, у ньому проаналізують правові наслідки, які можуть виникнути через ухвалення законопроєкту.

Водночас лист «до народу», який прочитають у парафіях в неділю, 4 лютого, буде написаний простішою мовою. У своїй заяві Священний Синод ЕПЦ робить наголос на богословському неприйнятті одностатевих шлюбів.

Синод Елладської Церкви, посилаючись на Біблію, заявив, що «подвійність статей та їхнє взаємодоповнення не є суспільними винаходами, а походять від Бога».

Також священновладдя пояснює, що «святість союзу чоловіка й жінки» є образом «стосунків між Христом і Церквою», цитуючи апостола Павла.

«Християнський шлюб — це не проста угода про співжиття, а Святе Таїнство, через яке Божа благодать дарує співпричастя між чоловіком і жінкою з метою їхнього спільного шляху до богослов’я — і цей благословенний шлях стосується всіх пар з дітьми чи без них», — додали грецькі єпископи.

В ЕПЦ визнають, що «держава, а не Церква законотворить», проте, як ідеться в заяві, це не позбавляє православних «свободи слова і не звільняє Церкву від обов’язку інформувати вірних, у чому полягає гріх».

«Церква не видає законів і не відповідає за закони. Але якщо вона мовчить, то несе важку відповідальність і знищує себе», — заявив Священний Синод ЕПЦ.

Там також зазначили, що з 2015 року в Греції діє договір, який дозволяє одностатевим парам спільне проживання і дає усі права та можливості шлюбу, за винятком усиновлення дітей і сурогатного материнства.

А втім, джерела Proto Thema зазначають, що під час засідання питання про вимогу відкликати законопроект не порушувалося, водночас наголошувалося, що предстоятель ЕПЦ, архиєпископ Афінський та всієї Греції Ієронім II «ніколи не ламає міст спілкування» з прем’єр-міністром і лідерами.

Ситуація з ЛГБТ у Греції

З 1951 року в Греції дозволили одностатеві стосунки як між чоловіками, так і між жінками, а у 2005 році ухвалили антидискримінаційні закони у сфері зайнятості.

У 2015 році в Греції, в якій державною релігією є православ’я, легалізували цивільні партнерства для одностатевих пар. Проте одностатеві партнери не можуть мати шлюб і всиновлювати дітей.

У грудні 2023 року грецький уряд заявив, що має намір ухвалити закон щодо повної легалізації одностатевих шлюбів. Водночас Церква виступила проти виховання дітей у таких сім’ях.

Читайте також
Світові "Духовник Путіна" успішно захистив дисертацію про розвал Росії
Вчора, 13:04
Світові Нехай же змовкне зброя у багатостраждальній Україні, - Папа у посланні «Urbi et Orbi»
25 січня, 14:49
Світові Папа відкрив Святі Двері базиліки Святого Петра у Ватикані та проголосив Ювілейний Святий Рік 2025.
25 січня, 10:11
Світові Білорусь відкриває посольство у Ватикані
25 січня, 16:17