• Головна
  • Новини
  • У Яворові понад два роки чекають суду над паліями старовинної Успенської церкви...

У Яворові понад два роки чекають суду над паліями старовинної Успенської церкви

13.02.2010, 21:10
У Яворові понад два роки чекають суду над паліями старовинної Успенської церкви - фото 1
3 січня 2008 року вночі повністю згоріла греко-католицька церква Успення Пресвятої Богородиці, зведена в 1570 році, яка була історичною та архітектурною пам’яткою державного значення.

Yavopiv.jpg_w.jpgЛЬВІВ Справу стосовно вандалів, які обікрали та спалили ще 3 січня 2008 року церкву Успення Пресвятої Богородиці в Яворові, зведену в 1570 році, в Яворівському районному суді Львівської області не слухали, бо матеріали не надходили. Про це повідомив 2 лютого власкор ЗІКу з посиланням на голову Яворівського районного суду Львівської області.

У коментарі ЗІКу священик з Успенської церкви в Яворові отець Роман заявив, що ні йому, ні церковній громаді донині не відома доля кримінальної справи щодо підозрюваних у скоєнні цього жахливого злочину, яких, як стверджувала міліція, знайшли та заарештували.

Отець Роман каже, що в Яворівському РВ ГУ МВСУ в Львівській області його поінформували, що цю справу для розслідування забрали у Львів. Однак правоохоронці з обласного центру досі мовчать, постраждалу сторону ні про що не інформують. На жодні суди нікого не викликали.

За словами священика, Богослужіння досі відбуваються в актовій залі Яворівської центральної районної лікарні. А на попелищі громада зводить нову церкву, яку мають намір освятити вже до наступної зими.

Довідка:

3 січня 2008 року вночі повністю згоріла греко-католицька церква Успення Пресвятої Богородиці, зведена в 1570 році, яка була історичною та архітектурною пам’яткою державного значення. Останки храму за давнім галицьким звичаєм поховано на міському цвинтарі в Яворові. Яворівський райвідділ міліції відкрив кримінальну справу стосовно підпалу цього храму.

21 січня 2008 р. в Яворівський райвідділ міліції з’явився 19-річний хлопець, який заявив, що саме він обікрав Успенську церкву в Яворові. А перед тим, на Водохреща, хтось підкинув на церковне згарище, під ялинку чаші, викрадені з Успенської церкви перед пожежею. Працівники міліції згодом затримали ще трьох осіб, які зізналися в грабежі Успенської церкви в Яворові. На запитання міліціонерів, навіщо вони спалили храм, – один із заарештованих відповів, що «заради приколу».

Як повідомляв  ще 5 січня 2009 року начальник Яворівського РВ ГУ МВСУ в Львівській області, четверо громадян, які пограбували й спалили Успенську церкву в Яворові, перебувають під арештом у Львові, в слідчому ізоляторі. Провина цих громадян уже доведена, незабаром їх судитимуть. Встановлено причетність паліїв церкви Успення Пресвятої Богородиці в Яворові до обкрадання храмів не лише на території Яворівського району, але й Львівської області.