У монастирі Святої Катерини на Синайському півострові в Єгипті знайшли загублений зірковий каталог давньогрецького астронома Гіппарха.
Знахідку виявив студент Кембриджського університету Джеймі Клер та його викладач 一 біблеїст Пітер Вільямс, повідомляє НВ.
Дослідники помітили невідповідні уривки грецькою мовою на тлі тексту християнського рукопису часів Середньовіччя. Авторство цих уривків приписували Ератосфену, 一 астроному та головному бібліотекарю Олександрійської бібліотеки.
Але пізніше вчені з французького національного науково-дослідного центру CNRS у Парижі підтвердили, що на цих уривках тексту були координати зоряного неба, що належать іншому давньогрецькому астроному Гіппарху, датовані 162-127 рр. до н. е.
Деякі дослідники вважають, що Гіппарх одним із перших припустив прецесію земної осі, а також розрахував рух Сонця та Місяця.
Виявлений у єгипетському монастирі текст Гіппарха вважають одним із перших зіркових каталогів західного світу в історії. Позначення у цьому тексті відповідають давньогрецькій термінології.
"Цей зірковий каталог, який витав у літературі як щось майже гіпотетичне, став дуже конкретним", - сказав історик астрономії з Вільного університету Берліна Матьє Оссендрівер.
Вчені припускають, що так звані "Коментарі Гіппарха" - це перша спроба нанести на карту сузір'я Велика Ведмедиця, Мала Ведмедиця та Дракон.