Created with Sketch.

У Єгипті вчені дослідили одну з найстаріших християнських церков

11 листопада, 11:00

Археологи дослідили церкву IV століття на околиці колишнього міста Трімітіса на території сучасного Єгипту. Всередині споруди вони виявили неочікувану кількість поховань, більшість померлих в яких були жінками та дітьми.

За результатами кількарічних розкопок видали книгу "Раннє християнство в Амхейді (єгипетський оазис Дахла), церква IV століття", передає The New York Times. Про це пише Pravdatutnews.

У 2012 році команда американських науковців під керівництвом дослідника стародавніх цивілізацій із Нью-Йоркського університету Девіда Рацана та археолога з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі Ніколи Аравеккії розпочала розкопки в стародавній церкві посеред єгипетської пустелі.

Одна із найстаріших у світі церков була споруджена на східній околиці Тріміфіса. Раніше в цьому місті проживали тисячі людей, які покинули його наприкінці VI століття.

Науковці розповідають, що поселення було побудоване в "одному з найбільш безплідних і ворожих місцин на Землі". Проте розкопки продемонстрували, що це не зупинило тамтешніх жителів від масштабної забудови. Місцеві активно торгували фініками та оливками, що дозволило їм вибудувати зв’язки з людьми з більш родючих земель уздовж Нілу.

На території колишнього міста археологи відкопали віллу, язичницький храм, римську лазню та незвичайну базиліку. Церква мала прямокутну конструкцію з колонадою, що відповідало стилю, який у той час був популярним у Римі. За словами науковців, це вказує на те, що римська "мода" до дизайну дісталася Трімітіса лише за кілька років.

Усередині базиліки археологи знайшли велику кількість померлих: 11 тіл виявили у двох склепах та ще шість – в окремих гробницях. За словами вчених, це було незвично на той час, адже в приміщеннях церков зазвичай ховали священиків чи єпископів.

При цьому більшість останків у церкві належала жінкам і дітям.

Тіла в церкві були переважно загорнуті в полотна, лише два з них лежали в трунах. Археологи кажуть, що це яскраве свідчення християнської традиції, яка віддавала перевагу простоті поховання, на відміну від пишних єгипетських похоронних звичаїв.

За словами експертки з раннього християнства та докторки Єльського університету (США) Лаури Насралли, існує достатньо доказів того, що жінки займали керівні посади в стародавньому християнстві.

Водночас знахідок у церкві Трімітіса недостатньо для того, щоб визначити, чи поховані там жінки були релігійними діячками.

Читайте також
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
11 листопада, 17:11
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
11 листопада, 15:08
Світові Папа Франциск учасникам G20: Голод – «непряме вбивство»
11 листопада, 16:53