У Єрусалимі дівчинка знайшла рідкісну срібну монету віком приблизно 1950 років

25.11.2021, 15:16
Світові
У Єрусалимі дівчинка знайшла рідкісну срібну монету віком приблизно 1950 років - фото 1
В Єрусалимі було виявлено рідкісну срібну монету, яка ймовірно, була викарбувана на Храмовій горі із запасів срібла, які зберігалися там на той час. Якщо вона справді була там викарбувана, це зробить монету одним із небагатьох предметів, які були виготовлені на цьому святому місці, кажуть дослідники.

Про це повідомляє НВ.

На монеті, знайденій 11-річною дівчинкою Лієл Крутокоп під час просіювання сміття з місця археологічних розкопок у національному парку «Місто Давида», є напис «другий рік», тобто другий рік Великого єврейського повстання проти римлян (67−68 роки нашої ери).

У Єрусалимі дівчинка знайшла рідкісну срібну монету віком приблизно 1950 років - фото 83004

Експерти припускають, що монета могла бути зроблена священиками, які брали участь у Великому повстанні проти римлян, з використанням дорогоцінного металу з рясних запасів святого місця. Доктор Роберт Кул, голова відділу монет Управління старовин Ізраїлю, припустив, що монета могла бути викарбувана одним із священиків, який працював у координації з лідерами повстанців.

«Де ще в ті часи можна було знайти срібло в такій кількості і такій високій якості? Тільки у Храмі. Якщо це так, то ми можемо з обережністю сказати, що ця монета, мабуть, є одним із небагатьох предметів, які створені на Храмовій горі», — сказав Кул.

У Єрусалимі дівчинка знайшла рідкісну срібну монету віком приблизно 1950 років - фото 83005

«Це рідкісна знахідка, оскільки з багатьох тисяч монет, виявлених на сьогодні в ході археологічних розкопок, лише близько 30 монет зроблено зі срібла періоду Великого повстання», — сказав Кул.

У заяві ізраїльських учених йдеться, що монета використовувалася для торгівлі у Єрусалимі під час Другого Храму.

У Єрусалимі дівчинка знайшла рідкісну срібну монету віком приблизно 1950 років - фото 83006

 

Ця вулиця, де було викопано монету, з'єднувала Силоамський басейн на півдні міста Давида з Храмовою горою на півночі. Вона була головною вулицею Єрусалиму за часів Другого Храму, якою йшли тисячі паломників до Храму. Немає сумнівів у тому, що тут була б велика торгівля. Про це свідчать знайдені нами численні гирьки та бронзові монети. Але знайти монету із чистого срібла, безумовно, дуже цікаво», - сказав Кул.

Монета важить близько 14 грамів (0,4 унції), на одному боці вигравіруване зображення чаши з написом «ізраїльський шекель» та єврейськими літерами Шин та Бет, скорочення для «другого року».

З іншого боку монети є слова «Святий Єрусалим» давньоєврейським шрифтом.

«Валюта — це ознака суверенітету. Якщо ви йдете на повстання, ви використовуєте один із найочевидніших символів незалежності та карбуйте монети. Напис на монеті чітко висловлює сподівання повстанців», — сказали вчені.