Created with Sketch.

У Йорданії знайдено печеру, в якій переховувалися учні Ісуса Христа

02.11.2015, 12:14

У Йорданії під однією з найстаріших християнських церков у світі знайшли ще давнішу печеру. Місцеві археологи стверджують, що там жили, молилися та переховувалися від ворогів 70 учнів Ісуса Христа.

У Йорданії під однією з найстаріших християнських церков у світі знайшли ще давнішу печеру. Місцеві археологи стверджують, що там жили, молилися та переховувалися від ворогів 70 учнів Ісуса Христа. Про це повідомила ТСН.

Пам'ятка розташована в місті Ріхаб, котре заховалося високо в горах на півночі Йорданії поблизу сирійського кордону.

На маленькій території археологи розкопали 33 церкви. Просто неба тепер можна побачити долівки храмів із мозаїками VII століття та штукатурку на стінах церкви 230 року від Різдва Христового. Саме під цим, найдавнішим храмом, і виявлено печеру апостольських часів.

"Тут знайшли монети і хрестики того часу", - розповідає начальник відділу розвитку Ріхаба Алі Хазар. У місті вважають, що в печері під час гонінь переховувалися саме учні Ісуса Христа. Тут вони молилися та звершували перші християнські обряди. А отже, мова може йти про найстаріший із відомих християнський храм у цілому світі.

Знахідку в Ріхабі вже наступного року візьме під охорону держава. У Йорданії обіцяють запросити кращих археологів планети, щоб вони ретельно все дослідили.

Читайте також
Православні У Львові тривають онлайн-зустрічі із вивчення Біблії
Сьогодні, 12:20
Культура Києво-Печерська лавра відкрила Дальні печери для паломників і відвідувачів
Сьогодні, 11:49
Україна і світ ДЕСС та Європейська Комісія обговорили застосування законодавства у сфері діяльності релігійних організацій
Сьогодні, 11:19
Католики Оприлюднено Постанови Синоду єпископів УГКЦ 2026 року
Сьогодні, 10:55