У Запоріжжі відновлюють розбитий ракетним ударом храм ПЦУ

11 липня, 10:30
Культура
У Запоріжжі відновлюють розбитий ракетним ударом храм ПЦУ - фото 1
Парафіяни запорізької церкви Петра і Павла, зруйнованої російським ракетним ударом рік тому, відсвяткували престольне свято. Храм ще не освячений після відбудови, тому Службу настоятель правив просто неба. Відновлення знищеної будівлі тривало майже рік — силами отця Василя та вірян. Як і два десятиліття тому, коли на пустирі на перехресті громада почала зводити церкву.

Влучанням 9 серпня 2023 року була пошкоджена дзвіниця, а сама церква і трапезна — зруйновані, – розповів Суспільному настоятель Василь Батіг.

"Вибуховою хвилею завалило цю стіну і оту, задню. І все! І храму не стало… І нам довелося повністю все розібрати", – каже отець Василь.

У Запоріжжі відновлюють розбитий ракетним ударом храм ПЦУ - фото 136922

У храмі був знищений іконостас, врятувати і відновити вдалося не всі ікони. Дзвіниця вибухом зруйнована не була, але пошкоджена — висока споруда пішла тріщинами.

"Зараз дзвонимо, намагаємося, щоб люди чули дзвони, приходили до церкви. Вітражі тут були дуже гарні до руйнування… Закривали віконця маленькі, вони були всі розбиті. Звідти дощ, сніг — все сюди йшло", – каже дзвонарка Світлана.

Відбудова дзвіниці — наступне у планах настоятеля церкви. Поки що на ремонт збирають гроші — переважно з пожертв парафіян. Будівлі церкви й трапезної відновлювали також за рахунок вірян та за допомогою єпархії ПЦУ. Це коштувало близько 500 тис. грн.

Другі входини до храму відбудуться після реставрації та відновлення усіх ікон й освячення.

“Я не сподівався... Хто б подумав, що з ласки Божої ми за рік відбудуємо цей храм”, – каже отець Василь. Дбайливий господар, він навіть цеглу з розбитої церкви сказав перебрати: “Настане мирний час, і може комусь з людей пригодиться. Бо відбудовувати треба буде дуже багато…”.

У Запоріжжі відновлюють розбитий ракетним ударом храм ПЦУ - фото 136924

Додамо, армія РФ ракетою Х-35 заувдала ракетного удару по житловому кварталу Запоріжжя. Тоді загинуло троє людей, була зруйнована церква, пошкоджені 15 будинків та магазини. Розбирали завали впродовж двох днів. Настоятель храму отець Василь розповів, що церква, зведена 20 років тому, була зруйнована вщент. Її одразу почали відновлювати: залили фундамент, зробили дах та встановили купол. У січні роботи призупинили через морози. А поки храм відбудовують, служби проводять у трапезній.