Українська Автокефальна Православна Церква може залишитися без кафедрального собору. Міністерство культури України досі не продовжило з Українською Автокефальною Православною Церквою договір про спільне користування будівлею Андріївської церкви в Києві, термін якого закінчився в березні 2015 року.
По суті, йдеться про те, що сьогодні УАПЦ веде Службу в соборі без будь-якого правового статусу та гарантій надання такого статусу найближчим часом.
Як стало відомим "Українським Новинам" від джерела в керівництві УАПЦ, представники Церкви вже тривалий час добиваються пролонгації на кілька років договору про спільне використання храму з українською владою. При цьому отримують відмови і пропозицію продовжити договір не більше, ніж на півроку, без гарантій його подальшого переукладення. Зі слів священнослужителів, "не для протоколу" чиновники зізнаються, що не впевнені в необхідності продовження такого договору через розпочатий процес злиття УАПЦ з УПЦ Київського Патріархату.
Андріївська церква міста Києва (побудована в 1754 році за проектом архітектора Франческо Бартоломео Растреллі) є Кафедральним Собором Святого Апостола Андрія Первозванного УАПЦ з 9 серпня 2001 року, коли за Постановою КМУ №1005 патріархія УАПЦ змогла проводити в цьому храмі щоденні богослужіння.
У травні 2008 року з'явилися повідомлення про прийняте рішення Президента України В. Ющенка про передачу Андріївської церкви з балансу Національного заповідника "Софія Київська" Українській автокефальній православній церкві, однак відповідний Указ так і не був опублікований.
Наразі Андріївська церква перебуває на балансі Національного заповідника "Софія Київська", а УАПЦ має право користування як діючою церквою за договором про спільне безоплатне використання.