Created with Sketch.

Учасникам Синоду єпископів УГКЦ представили дані про вимушених мігрантів у контексті війни

05.09.2023, 14:48

Згідно з даними дослідження намірів та перспектив біженців з України, проведеного за ініціативи Управління Верховного комісару ООН у справах біженців у червні 2023 року, лише 14% українських емігрантів мають чіткий план щодо повернення в Україну найближчим часом. Прийняли рішення про неповернення 6% опитаних емігрантів з України. Усі інші демонструють відсутність чіткого розуміння свого майбутнього щодо перебування в Європі чи повернення в Україну.

Про це зазначила д-р Оксана Міхеєва у доповіді на головну тему Синоду єпископів 2023 року, передає Департамент інформації УГКЦ.

У доповіді про внутрішню та зовнішню вимушену міграцію мешканців України в контексті повномасштабного російського вторгнення доповідачка представила статистичні дані щодо кількості українських біженців закордоном та внутрішньо переміщених осіб, ключові проблеми, з якими вони стикаються, а також їхній стан та наміри на майбутнє.

За оцінками Міжнародної організації міграції (МОМ) влітку 2023 року в Україні зафіксовано 5,1 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ця кількість включає в себе 353 000 осіб, які повернулися з-за кордону, але не у власні домівки.

Серед іншого, пані Оксана Міхеєва зазначила, що за даними Міжнародної організації міграції, найбільш вразливими категоріями серед українських мігрантів є літні люди, діти віком 5–17 років, а також люди з хронічними хворобами.

Щодо вимушеного переміщення українців за кордон — у справу допомоги українським біженцям включилися практично усі європейські країни.

«Дані про області, з яких походять українські вимушені емігранти, відрізняються у різних опитуваннях. Однак перша п’ятірка в цілому залишається тою самою — це м. Київ та Київська область, Запорізька, Харківська, Донецька та Дніпропетровська області. В топ-10 областей входить Львівська область», — зауважила доповідачка.

Статистичні та соціологічні дані дають підстави говорити, що була лише одна значна хвиля вимушеної міграції — протягом лютого-квітня 2022 року, а у весняно-літній сезон кількість тих, хто вертався, перевищувала показники по тих, хто виїжджав з України.

Важливо зазначити, що в нещодавніх опитуваннях в Берні, Варшаві та Берліні питання щодо надання допомоги при потребі демонструє певний запит людей на підтримку з боку релігійних інституцій.

Підсумовуючи, доповідачка наголосила на проблематичності статистики вимушеної міграції в цілому, й особливо міграції до країн-агресорів. За оцінками UNHCR, від початку війни й до червня 2023 року були офіційно зареєстровані 1 275 315 українських біженців у РФ та 27 675 в Білорусі.

«Однак, оскільки Україна не контролює кордон з РФ в зонах бойових дій, а також кордон з квазідержавними утвореннями „ДНР-ЛНР“ на окупованих у 2014 році частинах Донецької та Луганської областей — верифікувати ці дані неможливо. Так само практично неможливо відділити у цій статистиці тих громадян України, які добровільно перетнули кордон з РФ від тих, хто був депортований, перебуває у полоні, хто був змушений виходити через так звані „гуманітарні коридори“, відкриті лише в один бік — у бік РФ», — наголосила проф. д-р. Оксана Міхеєва.

Читайте також
Суспільство 2025 рік на Прикарпатті стане роком Патріарха Володимира Романюка та митрополита Андрея Шептицького
Сьогодні, 12:02
Суспільство В Ірпені вулицю Ветеранів Афганістану перейменували на Любомира Гузара
Сьогодні, 11:45
Суспільство Митрополит Епіфаній взяв участь у спецпогашенні марок «Нова радість стала»
Вчора, 12:24
Суспільство Медика з Тюмені судили за графіті "РПЦ за вбивць"
Вчора, 11:52