Created with Sketch.

Учасники Собору УГКЦ обговорили досвід місійної діяльності УГКЦ та причини зменшення монаших покликань

03.09.2011, 14:03

Першу доповідь другого робочого дня Собору, про очікування Церкви від богопосвячених осіб у сучасному світі, підготовану Блаженнішим Любомиром (Гузаром), зачитав Верховний Архиєпископ УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Делегати та гості V сесії Патріаршого Собору УГКЦ, що триває у місті Прудентополі, в Бразилії, 2 вересня роздумували над місією богопосвячених осіб. Першу доповідь другого робочого дня Собору, про очікування Церкви від богопосвячених осіб у сучасному світі, підготовану Блаженнішим Любомиром (Гузаром), зачитав Верховний Архиєпископ УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

У своїй доповіді Блаженніший Любомир зосередив увагу на двох запитаннях: що Церква очікує від богопосвячених осіб та хто є тими богопосвяченими особами у Церкві.

Він проаналізував термін «богопосвячений», що в вужчому значенні стосується членів монастирів, чинів, згромаджень та інститутів богопосвячених мирян, а в своєму ширшому значенні він охоплює всіх дітей Церкви, життя яких, через Святу Тайну Хрещення, також стає життям посвяти.

«Для того, щоб наша Церква могла жити, розвиватися та справді служити своєму народові, вона понад усе потребує осіб, які мають моральний авторитет. А такими в нашій церковній спільноті мають бути, власне, богопосвячені особи, як приклад та заохочення до справді християнського буття», − підкреслив Блаженнішй Любомир, додавши, що «моральний авторитет – це не почесний титул, а результат дуже наполегливої, послідовної та сумлінної праці над собою».

Духовний лідер УГКЦ також звернув увагу на питання зменшення кількості покликань. Він наголосив, що у деяких частинах нашої Церкви ця проблема є особливо гострою, бо «нам бракує живих прикладів богопосвяченого життя, які, неначе магніт, притягали б вірних до наших монастирів, чинів, згромаджень та інститутів». Наприкінці своєї доповіді він заохотив усіх богопосвячених осіб стати слугами Церкви, такими, яких вона потребує.

Пані Євгенія Осатчук у своїй співдоповіді про очікування мирян від богопосвячених осіб наголосила, що богопосвячені особи повинні бути «прикладом життя, людьми молитви, просвічені світлом Христової Євангелії», щоб могти заохочувати мирян до кращого життя.

До більш активної праці в сфері культури та освіти у своїй співдоповіді закликав о. Борис Ґудзяк, ректор УКУ, представивши вибрані дані про католицькі університети та роль монашества у їхньому творенні. С. Лідія Савка, ЧСВВ, представила служіння богопосвячених осіб у шкільництві та його непростий сучасний стан.

О. Маріо Маринюк, ЧСВВ, розповів учасникам Собору про досвід місійної праці богопосвячених осіб в Бразилії, наголошуючи на допомозі чернецтва східного обряду українським емігрантам у збереженні своєї релігійної, культурної та національної ідентичності.

Владика Даниїл (Козлінський), Апостольський адміністратор єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Аргентині, наголосив, що місія богопосвячених осіб – це йти назустріч ближньому.

Робота Собору продовжилася у робочих групах, де йшлося про роль богопосвячених осіб в сферах культури та освіти, про важливість досвіду місійної діяльності УГКЦ та про причин зменшення покликань до богопосвяченого стану. Про це повідомляє Депапртамент інофрмації УГКЦ.

 

Читайте також
Культура Нехай світло Різдва нагадує нам, що Спасіння — це спільна дія, спільний шлях Божий і людський
Сьогодні, 17:55
Суспільство Патріарх УГКЦ: Кількість вірних нашої Церкви за час війни збільшилась
Сьогодні, 16:42
Світові Білорусь відкриває посольство у Ватикані
Сьогодні, 16:17
Культура Релігійні лідери України спільно привітали християн з Різдвом Христовим
Сьогодні, 16:00