УЦХВЄ готується до відзначення 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні

УЦХВЄ готується до відзначення 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні - фото 1
Підготовку до звітної конференції УЦХВЄ та святкування 100-річчя п’ятидесятницького руху в Україні обговорили керівники департаментів служінь під час онлайн-наради 2 лютого.

Про це повідомляє сайт УЦХВЄ.

Річній конференції Церкви, запланованій на 20-21 травня, передуватиме засідання Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської (МАХВЄ), що пройде у Києві 19 травня. Отже, глави п’ятидесятницьких церков різних країн світу зможуть доєднатися до святкової конференції українського братерства.

Як стало відомо, до ювілею готується видання книги, друк пам’ятної монети та зйомка документального фільму. Кожен з департаментів у міру можливостей долучиться до підготовки. Це насамперед – збір довідкового матеріалу, свідчень, фактів про різні служіння, що здійснювали наші брати і сестри у 20-ті роки минулого століття. Мета дослідницької роботи – погляд у майбутнє п’ятидесятницьких церков в Україні через призму минулого і сьогодення.

Прозвучала ідея створити виставку архівних документів. Таких, як членська книга однієї з церков початку минулого століття, яку учасникам наради продемонстрував директор сімейного департаменту Володимир Бричка. Це можуть бути також старовинні видання Біблії, рукописні пісенники, тощо. Тобто, в період святкувань на нас очікує чимало цікавого і пізнавального.

Ведучий наради, перший заступник старшого єпископа Анатолій Козачок представив директорам департаментів нового координатора з роботи з громадськими організаціями Ярослава Котилка. Ярослав, в свою чергу, ознайомив учасників наради з ідеєю створення Асоціації громадських організацій, членство в якій дасть можливість віруючим людям долучитися до громадських рад у органах місцевого самоврядування. Тобто церкви отримають ще один інструмент аби протистояти впровадженню антиморальних та несправедливих рішень, і навпаки – сприяти запровадженню соціальним і благодійним проектам.

Що така ідея на часі, підтвердив директор соціального департаменту УЦХВЄ В’ячеслав Когут, який навів конкретні сфери служіння, у яких створення громадських організацій та асоціацій допоможе вирішити чимало відкритих проблем.

Також учасники наради розглянули питання популяризації книг та друкованих видань підготовлених братерством, питання щодо альтернативної служби в армії, тощо.