Created with Sketch.

УГКЦ ініціює створення Координаційної ради за участю Церков для ефективної допомоги засудженим

03.12.2010, 15:48

Конференція «Покарані, але не засуджені», яка відбулася в рамках IV Суспільних днів УГКЦ 3 грудня в приміщенні Українського католицького університету, мала на меті розглянути шляхи для збільшення ефективності служіння ув’язненим.

Конференція «Покарані, але не засуджені», яка відбулася в рамках IV Суспільних днів УГКЦ 3 грудня в приміщенні Українського католицького університету, мала на меті розглянути шляхи для збільшення ефективності служіння ув’язненим. Як наслідок, учасники заходу звернули увагу на низку питань, які вимагають відповіді, впровадження нового підходу та широко суспільного обговорення, аби розширити розуміння серед громадськості порушених на конференції питань.

Серед ініціатив, висловлених під час засідання, слід виокремити такі:

— створення Координаційної ради за участю Церков, громадських організацій та Державного департаменту з питань виконання покарань для ефективного служіння в’язням та покращення пенітенціарної системи України.

— видання спеціального збірника матеріалів, аби донести до широких кіл громадськості суть обговорюваних проблем;

— потреба турботи не лише про стан в’язнів, але й про працівників пенітенціарної системи, які «працюють в надзвичайно важких як психологічних, так і фінансових умовах»;

— ефективна праця в напрямку попередження злочинності, серед «груп ризику»;

— відповідна підготовка людей, зокрема і священнослужителів, для праці із засудженими, яка вимагає спеціального підходу;

— звернення уваги державних органів на фінансування пенітенціарної системи;

— питання допомоги колишнім в’язням після виходу із в’язниці, ефективні шляхи ресоціалізації таких осіб.

На думку віце-ректора УКУ Мирослава Мариновича, в’язниця мусить брати на себе співвідповідальність за подальший шлях в’язнів та ставити критичні питання, чому є численні випадки, коли ті ж особи знову до неї повертаються.

«Закон повинен бути запобіжним, а не каральним інструментом. Ефективно діє тільки той закон, який лікує душу злочинця і спрямовує його в бік каяття», — зазначив Мирослав Маринович.

З іншого боку, за словами Мирослава Демківа, заступника начальника Львівського обласного управління Державного департаменту з питань виконання покарань, питання також полягає в тому, яку систему виконання покарань ми беремо за зразок. «Коли ми орієнтуємося не лише на систему виключного ізолювання в’язнів, а й на якесь їх виховання, перемінення, то тут не допоможуть лише камери з євроремонтом. Потрібно усвідомити, що питання напруження залишаються», — зазначив чиновник.

Досвідом соціальної адаптації в’язнів поділився з присутніми Ігор Гнат, директор Центру соціальної адаптації. «Усі, хто хоче залишатися людиною, прийшовши до нас, отримують таку можливість. Ми постійно наголошуємо нашим підопічним — вам ніхто нічого не винен, це ви заборгували перед суспільством, використайте свій шанс і змініть своє життя», — наголосив доповідач.

Референт з душпастирства в'язнів УГКЦ о. Констянтин Пантелей наголосив на особливій увазі УГКЦ до проблем пенітенціарної системи України. Дякуючи учасниками зустрічі, священик закликав кожного інформувати про обговорені під час конференції питання.

«І нехай іскри Божі падають не лише на пагони високих міліцейських чинів, а й в їх душі, в душі ув’язнених, в душі кожного з нас, щоб ми справді могли ефективно працювати в цій системі», — сказав на завершення о. Констянтин.

Читайте також
Суспільство Вісімнадцять мільйонів є: о. Макарій Дутка починає збір 19го мільйону гривень для ЗСУ
Вчора, 19:00
Світові У Ватикані схвалили новий чин поховання Римських Пап
Вчора, 17:11
Суспільство У День Гідності та Свободи відбулася спільна міжконфесійна молитва за Україну
Вчора, 16:37
Світові У Ватикані на початку грудня відбудеться відкриття різдвяної ялинки та вертепу
Вчора, 15:08