УГКЦ організовує загальноцерковну прощу до Запоріжжя

04.02.2022, 09:35
Культура
УГКЦ організовує загальноцерковну прощу до Запоріжжя - фото 1
З нагоди Дня богопосвячених осіб Патріарша комісія у справах монашества УГКЦ 22-23 лютого запрошує монашество та усіх бажаючих на загальноцерковну прощу до Запоріжжя.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Тема цьогорічної прощі: «Хто своє життя зберігає, той його погубить» (Мт. 10, 39). У служінні ближньому з любові, людина «віднаходить своє життя».

Як розповіла заступниця голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ сестра Магдалина Витвицька, ціллю цього паломництва є насамперед зустріч богопосвячених осіб з певною метою в одному місці.

За словами організаторки, до участі в прощі запрошені богопосвячені особи, а також усі бажаючі, найперше, місцеві віряни.

Для тих, хто не зможе фізично приїхати до Запоріжжя, передбачена онлайн-трансляція.

Сестра розповіла, що місто Запоріжжя для проведення паломництва обрали з кількох мотивів. Насамперед, відчувається, що на сьогоднішній день це окраїна, місце своєрідної напруги, з огляду на загрозу війни.

«Хочеться показати місцевим людям, що ми є з ними поруч, навіть в такі пікові моменти. Хочеться разом молитися і показувати, що Господь є вище всіх людських обставин, і що вони не самі. Цією прощею прагнемо звершити маленьку місію – засвідчити життя з Богом на цих теренах, які цього найбільше потребують і пригадати їм про життя з Богом назагал. Цим самим також скріпити місцеву громаду УГКЦ», – розповіла сестра Магдалина.

Тематика цьогорічної прощі є соціальна. Цікаво також, що цим заходом розпочинається святкування двадцятиріччя Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ.

Проща розпочнеться Архиєрейською Літургією, продовжиться конференцією, яку проведе заступник голови Відділу соціального служіння УГКЦ о. Андрій Нагірняк. У вечірній програмі монашество ділитиметься своїми проектами спільно з мистецькими номерами. Також у програмі передбачені цікаві екскурсії та знайомства.

Під час прощі всі охочі матимуть доступ до Zoom, що дозволить їм поставити питання і приєднатися до дискусії.