УГКЦ отримала молодого Главу Церкви, бо Любомир Гузар робив ставку на молодь, - владика Йосиф Мілян

09.10.2020, 11:26
Католики
УГКЦ отримала молодого Главу Церкви, бо Любомир Гузар робив ставку на молодь, - владика Йосиф Мілян - фото 1
Спогадами про Блаженнішого Любомира Гузара поділився владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії у проєкті «Сім штрихів до портрета Блаженнішого Любомира Гузара».

«Блаженніший часто говорив, – пригадує владика Йосиф, – Церква завжди молода. І, будь-який Провідник Церкви, незважаючи на свій вік, розуміючи, що Церква завжди молода, мусить бути у тренді молодіжного духа, бо Святий Дух відновлює, як казав Святий Папа Іван Павло ІІ, лице землі, – цієї землі. Церква молода, бо завжди її наповнюють немовлята, бо через ласку Святого Духа – все нові і нові ідеї».

«Церква є за духом молодою, і потребує молодих за духом священників, потребує молодих єпископів, потребує – і ми його маємо – молодого Патріарха, який справді впевнено, світло і твердо ступає, домальовуючи ще недописані штрихи портрета Глави Церкви, які не встиг зробити ще за свого життя Блаженніший Любомир, якому дяка за його служіння. Синівська дяка і Вічна пам'ять!», – додав єпископ.

Свідоцтвом того, що молодь захоплювала Блаженнішого Любомира було і в тому, що він, вже коли передав владу теплою рукою, безнастанно зустрічався з молоддю, тобто, його запрошували різні наукові та навчальні установи, інститути, університети – по цілій Україні. І він їздив.

Владика поділився, що Блаженніший Любомир був зацікавлений в розвитку молодіжного апостоляту.

За словами єпископа Міляна, йому було не просто: йти коридорами університетів, підніматися сходами, – при його проблемі – не бачити тих сходів, не бачити тих молодих людей, але мусів, відчувати їх серцем, він вмів їх захопити, він включався в одну хвилю з молодими людьми, він вмів відповісти на їх запити, він вмів говорити мовою молоді у вісімдесят років. І це неабияке мистецтво.