УГКЦ розпочне постійне служіння для українців-греко-католиків у Словаччині

Владика Степан (Сус) з візитом у Словаччині - фото 1
Владика Степан (Сус) з візитом у Словаччині
Джерело фото: УГКЦ
Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус розпочав душпастирський візит до українців-греко-католиків Словаччини та Австії і зустрівся з Апостольським нунцієм у Словаччині архиєпископом Джакомо Гвідо Оттонелло.

На зустрічі владика розповів нунцію про наміри започаткувати стале служіння для українців-греко-католиків у Словаччині.

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, архиєпископ радісно сприйняв таку ініціативу і запевнив представників ПМВ у своїй підтримці.

У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

УГКЦ розпочне постійне служіння для українців-греко-католиків у Словаччині - фото 52874

 

Крім того, голова ПМВ зустрівся з Послом України в Словацькій Республіці Юрієм Мушкою.

Посол подякував владиці Степанові за сприяння, яке УГКЦ надає українцям, що живуть і працюють у Словаччині, та підтримку в організації у Братиславі богослужінь українською мовою.

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання, що виникають у зв’язку із сучасним станом української міграції, забезпечення релігійних потреб українців за кордоном, у т.ч. в Словацькій Республіці, релігійну ситуацію в державі та спільні ініціативи, які планується реалізувати у Словаччині.

Сторони обговорили питання розвитку сталого душпастирства для українців греко-католиків у Словаччині. Посольство вже здійснило певні кроки у цьому напрямку і в дипломатичному представництві України в Братиславі запевнили, що надалі сприятимуть УГКЦ щодо налагодження постійного служіння в цій країні.

У зустрічі також взяли участь секретар Апостольської нунціатури в Словаччині о. Андрій Євчук, вікарій для східних католиків в Австрії о. Юрій Коласа та секретар ПМВ о. Роман Ільницький.

Це перший душпастирський візит владики Степана до Словаччини у статусі голови Пасторально-міграційного відділу.