УГКЦ у Львові відкриває центр для постраждалих від сект

10.07.2012, 12:22
УГКЦ у Львові відкриває центр для постраждалих від сект - фото 1
У Львові з 12 липня розпочне діяти центр «ЯКІР» для постраждалих від сект та псевдорелігійних рухів.

ДогналітиУ Львові з 12 липня розпочне діяти центр «ЯКІР» для постраждалих від сект та псевдорелігійних рухів. Потреба такого центру виникла у першу чергу через активну діяльність групи Догнала і численні звернення людей, які постраждали від діяльності цієї секти.

Центр відкривається з благословення архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ Ігоря (Возьняка) та ініціативи мирян і є внутрішнім підрозділом Благодійного Фонду «Спільнота Золотого Віку».

Як зазначають ініціатори, в Україні протягом усіх двадцяти років незалежності розвиваються різні секти та псевдорелігійні рухи. Більшість людей знає про існування таких явищ і навіть розуміє їхню небезпеку. Однак ці самі люди, які розуміють небезпеку псевдорелігійності, часто вважають що ця проблема їх не торкається. Мовляв, що це стосується осіб бідних, малоосвічених, слабких, наївних. Однак, як показує час та дослідження, усе частіше жертвами таких угрупувань стають освічені, заможні члени суспільства. Як з’ясувалось, українці практично є беззахисними перед подібними деструктивними впливами.

Мета організації – допомогти на практиці усім потребуючим. Кожна людина має право на повну інформацію про угрупування, до якого належить (як позитивну так і негативну). Працівники центру поважають релігійні та світоглядні переконання кожного, кому потрібна порада, захист чи інша допомога. Основні пріоритетні принципи роботи центру – шанування гідності кожної особи, незалежно від її конфесійної приналежності.

Центр, як повідомляє ІА ЗІК, працюватиме за такими напрямками:

  • інформувати зацікавлених осіб та установи про характер і способи діяння сект, псевдо-релігійних груп;
  • накопичувати релігієзнавчу інформацію, власні матеріали та досвід центру;
  • підвищувати рівень суспільної свідомості, стосовно функціонування сект: розпізнавати загрози які вони несуть, вчити уникати вербування, вміти розпізнавати критерії сект, здійснювати заходи безпеки;
  • профілактична та психологічна допомога;
  • медіаційні кроки, що полягають по відновлюванні контактів між членами визначеної групи і їх близькими (за умови обопільної згоди зацікавлених сторін).

Адреса центру: площа святого Юра, 5, Львів, електронна пошта: iakir.s.z.v@gmail.com