УГКЦ в Австралії та Океанії переходить на григоріанський календар

22 березня, 09:55
Україна і світ
УГКЦ в Австралії та Океанії переходить на григоріанський календар - фото 1
Вслід за Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні, Мельбурнська єпархія святих апостолів Петра і Павла також проводить календарну реформу. Згідно з декретом владики Миколи Бичка, з 1 вересня 2023 року УГКЦ в Австралії та Океанії повністю переходить на григоріанський календар, тобто всі свята — рухомі і нерухомі — святкуватиме за новим стилем.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Перехід на григоріанський календар 1 вересня означає лише те, що маємо зрозуміти зміну у 13 днів для цілого календаря та для циклу рухомих свят, тобто Пасхалія змінюється. Відповідно ми будемо святкувати свята разом з Католицькою Церквою», — коментує рішення про календарну реформу в Мельбурнській єпархії голова Літургійної комісії отець Андрій Микитюк.

Для кращого розуміння та пояснення всієї інформації про календарну реформу в Мельбурнській єпархії Літургійна комісія організовуватиме інформаційні сесії онлайн для вірних українською та англійською мовами. Отець Андрій Микитюк, синкел у справах мирян, та отець Симон Цькуй, протосинкел єпархії, пояснюватимуть детальніше всю інформацію та даватимуть відповіді на всі запитання cтосовно переходу на новий календар. Деталі про це будуть подані згодом.

УГКЦ в Австралії та Океанії переходить на григоріанський календар - фото 110836

Додамо, після рішень Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо календарної реформи Блаженніший Святослав закликав не боятися змін. «Ми так хочемо, щоб наша Україна була інакшою. Ми кажемо, що вона має стати кращою, ніж була до війни. А це означає, що найперше повинні змінитися ми. Тому змінюймося! Зробімо цей крок у довірі до вашої Церкви-матері, зокрема коли йдеться про певні зміни в нашому літургійному церковному житті», — закликав він.